X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Wielkanocna Zbiórka Żywności". Polacy wrażliwi na los bliźnich, uratowano tony jedzenia

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2019 13:02
Wielkanocna zbiórka jedzenia przeprowadzona 5 i 6 kwietnia na terenie 2,5 tysiąca sklepów w całym kraju, zakończyła się zebraniem rekordowej ilości produktów spożywczych. Również liczba wolontariuszy pomagających w zbiórce była większa niż w latach poprzednich.
Audio
  • O efektach wielkanocnej zbiórki żywności - rozmawiano w radiowej Jedynce w audycji przygotowanej przez Dariusza Kwiatkowskiego.
Wielkanocna Zbiórka Żywności odbyła się 5 i 6 kwietnia na terenie 2,5 tysiąca sklepów w Polsce.
Wielkanocna Zbiórka Żywności odbyła się 5 i 6 kwietnia na terenie 2,5 tysiąca sklepów w Polsce.Foto: Pixabay

- Można mówić o rosnącej wrażliwości Polaków na los bliźnich - komentowała w radiowej Jedynce Katarzyna Lipka-Szostak - dyrektor do spraw rozwoju w Federacji Polskich Banków Żywności.

Jak poinformowała, w rezultacie tegorocznej akcji zebrano około 30 ton żywności. Banki żywności w ciągu całego roku zbierają żywność od producentów, sklepów czy rolników - zagrożoną zmarnowaniem, ale nadal dobrej jakości.

W ten sposób w zeszłym roku - mówiła Katarzyna Lipka-Szostak - uratowano 66 tys. ton żywności nie wliczając tej, zebranej podczas zbiórek świątecznych.

Jak zauważyła - coraz lepiej rozwija się współpraca sklepów i sieci handlowych z bankami żywności, choć strony czekają na nowe regulacje prawne w tej sprawie.

Ważną rolę w przeprowadzaniu zbiórki odgrywają wolontariusze a bankom udało się stworzyć duże zaplecze do tych działań.

Produkty z tegorocznej akcji przetransportowano do magazynów, gdzie zostały policzone, posortowane i zapakowane w paczki.

Stamtąd są przekazywane do lokalnych organizacji pomocowych i za ich pośrednictwem trafiają do osób potrzebujących.

Dariusz Kwiatkowski, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie marnuj żywności w Święta!

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2015 13:35
Ważne jest w czym trzymamy produkty kupione na dni świąteczne. O tym, jak długo żywność zachowa swoją świeżość i czy nie będziemy zmuszeni go wyrzucić, zdecyduje sposób jej przechowywania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego marnujemy tak dużo żywności?

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2018 14:55
Tylko co piąty Polak zagospodaruje wszystkie produkty spożywcze, które kupił z okazji świąt. W większości gospodarstw domowych na śmietniku wyląduje co najmniej kilogram żywności. 
rozwiń zwiń