X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Parki Narodowe z dofinansowaniem do wykupu gruntów

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 07:02
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wspiera parki narodowe dotacjami na interwencyjne wykupy gruntów położonych w ich granicach, ale będących własnością prywatną.
Audio
  • W radiowej Jedynce Artur Michalski, - wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, mówił o programie wykupu prywatnych gruntów znajdujących się w obrębie parków narodowych. (Dariusz Kwiatkowski)
Monika Strus-Wołos zwróciła uwagę, że wszystko zaczęło się od zablokowania wycinki w Białowieży kilkuset zainfekowanych drzew
Monika Strus-Wołos zwróciła uwagę, że wszystko zaczęło się od zablokowania wycinki w Białowieży kilkuset zainfekowanych drzewFoto: Pixabay

Przedsięwzięcia są realizowane w ramach specjalnego programu, a ceny wykupu gruntów są porównywalne z cenami rynkowymi na danym terenie, a czasem jeśli teren jest atrakcyjny, są nawet wyższe - wyjaśniał w radiowej Jedynce Artur Michalski, - wiceprezes NFOŚiGW.

Ostatnio wsparcie zostało skierowane do 6 parków narodowych: Biebrzańskiego, Kampinoskiego, Narwiańskiego, Wielkopolskiego, Gorczańskiego i Wigierskiego.

Najwięcej prywatnych gruntów wykupiono w dwóch parkach, Kampinowskim oraz Biebrzańskim. Jak poinformował przedstawiciel NFOŚiGW, pieniędzy na wykup nie brakuje i jak dotąd nie odmówiono żadnemu parkowi środków na ten cel.

Udzielana pomoc - poinformował rozmówca - ma charakter bezzwrotnych dotacji. Pokrywane są również koszty aktów notarialnych.

Dariusz Kwiatkowski, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak