X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Nie tylko Polska, ale cała Unia skazane są na import zbóż. Zeszłoroczna susza zrobiła swoje

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 13:40
Z powodu nadwyżki na rynku, zboża są dość tanie, choć w zeszłym roku w Europie zbiory były słabe z powodu panującej suszy. Nie brakuje natomiast zboża na światowym rynku.
Audio
  • W radiowej Jedynce Michał Stajniak - analityk rynków surowcowych - mówił o sytuacji na europejskim rynku zbóż. (Aleksandra Tycner)
Polska jest znaczącym w UE eksporterem pszenicy, natomiast importujemy soję i kukurydzę.
Polska jest znaczącym w UE eksporterem pszenicy, natomiast importujemy soję i kukurydzę.Foto: Pixabay

Jak w radiowej Jedynce przypomniał Michał Stajniak - analityk rynków surowcowych - w 2018 roku w Europie panowała susza i to nie tylko podczas lata.

W związku z tym produkcja zbóż spadła w niektórych państwach europejskich nawet o kilkadziesiąt procent. Doprowadziło to do spadku eksportu oraz wzrostu importu zbóż na rynki europejskie.

Import zboża do państw UE pochodzi - mówił ekspert - głównie z Ukrainy (kukurydza) i z Rosji (pszenica) oraz ze Stanów Zjednoczonych (pszenica, kukurydza, soja).

Polska - dodał Michał Stajniak - jest dość dużym, czwartym w Unii, eksporterem pszenicy. Natomiast musimy importować soję oraz kukurydzę.

Aleksandra Tycner, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak