X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Oblicz wysokość przyszłej emerytury dzięki Platformie Usług Elektronicznych ZUS

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2015 10:20
Platforma Usług Elektronicznych ZUS to narzędzie przydatne nie tylko dla płatników, ale także dla ubezpieczonych. Dzięki funkcjonalnościom PUE można np. obliczyć spodziewaną wysokość naszej przyszłej emerytury.
Audio
  • Dzięki funkcjonalnościom PUE można np. obliczyć spodziewaną wysokość naszej przyszłej emerytury - wyjaśnia Radosław Milczarski z ZUS /Błażej Prośniewski, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/
Radosław Milczarski z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
Radosław Milczarski z Zakładu Ubezpieczeń SpołecznychFoto: Polskie Radio

Osoby, które utworzą swoje konto na portalu pue.zus.pl, dostają możliwość sprawdzenia także stanu swojego konta, skontrolowania  pracodawcy, czy odprowadza terminowo składki oraz czy członkowie rodziny zostali zgłoszeni do ubezpieczenia zdrowotnego.

Kalkulator emerytalny

Interesującym narzędziem, oferowanym przez Platformę, jest kalkulator emerytalny, dzięki któremu poznamy wysokości naszej prognozowanej emerytury.

Jeżeli chcemy obliczyć tzw. nową emeryturę, wyjściowe dane podpowie nam system. Jedyne co musimy zrobić, to uzupełnić wysokość naszego aktualnego wynagrodzenia, wiek przejścia na emeryturę, oraz rok, w którym rozpoczęliśmy pracę.

Błażej Prośniewski, awi

Materiał zrealizowany przy wspólpracy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

''

Czytaj także

Co to jest Platforma Usług Elektronicznych ZUS?

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2015 14:52
Sprawy związane z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych można załatwić bez wychodzenia z domu. Wszystko to dzięki Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Jest to pierwszy kompleksowy e-urząd w Polsce, z którego można korzystać w szybki, wygodny i bezpieczny sposób 24 godziny / dobę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elektroniczne konto w ZUS to udogodnienie dla przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2015 17:02
Platforma Usług Elektronicznych to nowoczesne usługi dla przedsiębiorców. PUE udostępnia nam on-line dane zapisane na kontach w ZUS, daje także możliwość łatwego generowania i przesyłania drogą elektroniczną dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych oraz różnego typu pism i wniosków.
rozwiń zwiń