X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Fundusze UE: trasa rowerowa na nieczynnej linii kolejowej Tarnów-Szczucin

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2015 13:43
Na trasie nieczynnej linii kolejowej Tarnów - Szczucin (Małopolskie) do 2018 r. ma powstać trasa rowerowa biegnąca przez sześć gmin i licząca ok. 50 km długości. Przedstawiciele tych samorządów podpisali porozumienie w sprawie wspólnej realizacji inwestycji.
Wspólny program  inwestycji Lasów Państwowych i samorządów gwarantuje, że będzie jeszcze więcej szlaków rowerowych
Wspólny program inwestycji Lasów Państwowych i samorządów gwarantuje, że będzie jeszcze więcej szlaków rowerowychFoto: Pixabay

Porozumienie podpisane przez władze Tarnowa, Żabna, Dąbrowy Tarnowskiej, Olesna, Mędrzechowa i Szczucina zostało przekazane podczas spotkania w Szczucinie marszałkowi województwa małopolskiego Markowi Sowie. Jak wyjaśnił PAP we wtorek sekretarz tej gminy Kazimierz Tęczar, głównym założeniem projektu jest utrzymanie publicznego i komunikacyjnego charakteru terenów, po których przebiegała zamknięta linia kolejowa.

Według niego projekt przedstawiony przez samorządy zyskał wstępną akceptację władz województwa. Jego realizacją zajmie się Zarząd Dróg Wojewódzkich, który będzie wykonawcą i administratorem tras rowerowych w Małopolsce, budowanych ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Ścieżka łącząca regiony
- Planowana ścieżka będzie miała charakter ponadregionalny, ponieważ przez most graniczny na Wiśle w Szczucinie połączy się z podobną inwestycją planowaną na terenie województwa świętokrzyskiego - zaznaczył Tęczar.
Według niego ścieżka biegnąca śladem zaniedbanej obecnie linii kolejowej Szczucin - Tarnów, tzw. szczucinki oprócz funkcji wypoczynkowej i rekreacyjnej będzie miała także rolę komunikacyjną - odciąży od ruchu rowerowego i pieszego wąską i niebezpieczną drogę krajową nr 73.
Zgodnie z porozumieniem miasta i gminy będą współpracować przy postępowaniu mającym na celu przejęcie torowiska i wykonaniu projektu technicznego ścieżki. Według wstępnych szacunków inwestycja będzie kosztowała kilka - kilkanaście milionów zł.
Linia kolejowa nr 115 Tarnów - Szczucin została oddana do użytku w 1906 roku. W przeszłości ciszyła się dużą popularnością - przewoziła m.in. pracowników do okolicznych fabryk. Planowano nawet jej elektryfikację i wydłużenie ze Szczucina do Buska-Zdroju w woj. świętokrzyskim. Po 1989 r. linia straciła na znaczeniu - przewozy pasażerskie zawieszono na niej w 2000 r., a towarowe w 2006 r.

PAP, abo

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podlaskie: innowacje, przedsiębiorczość, OZE priorytetami w nowym RPO

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2015 09:00
Innowacje, przedsiębiorczość, odnawialne źródła energii - to priorytety, na jakie m.in będą przeznaczane unijne pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 - poinformował w środę marszałek województwa Mieczysław Baszko.
rozwiń zwiń