X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Do 500 tys. zł. wsparcia na inwestycje na obszarach Natura 2000. ARiMR ma ofertę dla rolników

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 13:25
Są pieniądze dla rolników, którzy chcą inwestować w gospodarstwa położone na obszarach Natura 2000. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła nabór wniosków o wsparcie.

Posłuchaj

03:06 _PR1_AAC 2020_12_01-06-34-46.mp3 Do 500 tys. zł. wsparcia na inwestycje na obszarach Natura 2000. ARiMR ma ofertę dla rolników (Justyna Golonko/PR1)

Z pomocy można skorzystać, jeśli co najmniej jeden hektar użytków zielonych czy pastwisk, które posiada rolnik jest położony na obszarze Natura 2000 – wyjaśnia Halina Szymańska Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Wysokość dofinansowania zależy od rodzaju inwestycji. Maksymalnie może wynieść 500 tys. zł, które przyznaje się w formie refundacji 50 proc. kosztów kwalifikowalnych. W przypadku przeprowadzenia inwestycji związanej z budową lub modernizacją budynków inwentarskich lub adaptacją budynków na budynki inwentarskie można otrzymać 500 tys. zł. Natomiast w pozostałych przypadkach wsparcie finansowe nie wyniesie więcej, niż 200 tys. zł.

shutterstock_rzeka-1200.jpg
Do 100 tysięcy złotych na zabezpieczenie gospodarstwa. ARiMR szykuje program dla rolników

Na co przysługuje wsparcie?

Pomoc można otrzymać między innymi na budowę lub modernizację budynków inwentarskich lub adaptację innych budynków na budynki inwentarskie. Dofinansowane mogą być operacje związane z produkcją roślinną i zwierzęcą. W ramach produkcji zwierzęcej wsparcie można otrzymać na rozwój chowu zwierząt trawożernych, czyli chodzi tu o bydło domowe, bawoły, daniele, jelenie szlachetne lub wschodnie, konie, osły, kozy i owce.

- Wsparcie przyznaje się na inwestycje, które m.in. nie będą negatywnie oddziaływać na cele ochrony obszaru Natura 2000 i nie są sprzeczne z działaniami ustalonymi dla takiego obszaru - dodaje prezes Szymańska.

Posłuchaj
00:50 ARiMR skrót 212 (online-audio-converter.com).mp3 Do 500 tys. zł. wsparcia na inwestycje na obszarach Natura 2000. ARiMR ma ofertę dla rolników (skrót audycji/PR1)

Nabór wniosków o wsparcie rozpoczyna się dzisiaj i będzie trwał do końca roku. Wnioski wraz z wymaganymi załącznikami należy przekazywać do oddziałów regionalnych (lub za pośrednictwem biura powiatowego) poprzez skorzystanie z wrzutni/urn, w formie dokumentu elektronicznego za pośrednictwem platformy e-PUAP lub przesyłką rejestrowaną, nadaną w placówce Poczty Polskiej.​

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Materiał opracowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach pomocy technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Justyna Golonko, md

Zobacz więcej na temat: ARiMR rolnictwo GOSPODARKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nawet 250 tys. zł na nowy biznes na wsi. Zobacz, na co można otrzymać dotację

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 17:40
Od dziś do końca listopada rolnicy mogą ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o premię na rozpoczęcie działalności pozarolniczej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych wsparcia. ARiMR podsumowuje program restrukturyzacji gospodarstw

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 09:37
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podsumowuje dotychczasowe nabory wniosków na "Restrukturyzację małych gospodarstw", finansowaną z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do 100 tysięcy złotych na zabezpieczenie gospodarstwa. ARiMR szykuje program dla rolników

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 11:31
- Jeszcze w tym roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmować wnioski od rolników, którzy chcą w swoich gospodarstwach zrealizować inwestycje mające na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych - mówi Tomasz Kuśnierek, wiceprezes Agencji.
rozwiń zwiń