X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

ARiMR pomaga przy tworzeniu grup producenckich. Niecały miesiąc na złożenie wniosku

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 07:55
Do 13 grudnia będzie prowadzony nabór wniosków o wsparcie przy tworzeniu grup i organizacji producentów rolnych.

- O pomoc mogą się ubiegać nowo utworzone grupy producentów, które jeszcze nie składały wniosku o przyznanie pomocy. Grupy takie muszą składać się wyłącznie z osób fizycznych, łączyć producentów jednego produktu lub grupy produktów, którzy wcześniej nie byli członkami innej grupy korzystającej ze wsparcia przy tej samej produkcji, prowadzić działalność jako mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, wyjaśnia Andrzej Niemirka – dyrektor departamentu grup i organizacji producentów w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Grupa taka musi też zadeklarować realizację planu biznesowego w okresie pięciu lat trwania wsparcia w ramach tego działania. Pomoc jaką uzyskują grupy najczęściej przeznaczana jest na pokrycie kosztów bieżącej działalności. Dotyczy to wynajmowania powierzchni magazynowej i biurowej, a także na inwestycje przewidziane w planie biznesowym.

Wysokość wsparcia stanowi procentowy ryczałt od wartości netto przychodów grupy uzyskiwanych ze sprzedaży produktów zakupionych od członków grupy i sprzedanych odbiorcom zewnętrznym nie będącym członkami grupy. Uzyskują one pomoc przez pierwszych pięć lat funkcjonowania. W pierwszym roku wynosi ono 10% kwalifikowanej sprzedaży netto, w drugim roku 9%, w trzecim roku 8%, w czwartym roku 7%, w piątym 6% wartości kwalifikowanej sprzedaży netto. W każdym roku grupy producentów rolnych mogą uzyskać nawet 100 tysięcy euro wsparcia.

Wnioski o pomoc należy składać do dyrektorów oddziałów regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Można je też przesyłać listem poleconym za pośrednictwem poczty.

PolskieRadio24.pl, Dariusz Kwiatkowski, md

Zobacz więcej na temat: ARiMR rolnictwo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

ARiMR: rusza nabór wniosków od grup producenckich

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 09:20
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w poniedziałek 28 października rozpoczyna przyjmowanie wniosków o pomoc na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów". Będzie ona skierowana do nowych grup producentów rolnych - poinformował dyrektor biura prasowego Paweł Mucha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ARiMR wspiera rolników prowadzących handel detaliczny. Wkrótce początek przyjmowania wniosków

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 12:01
Rolnicy prowadzący handel detaliczny, a więc sprzedający własne i przetworzone przez siebie produkty bezpośrednio konsumentom, mogą liczyć na finansowe wsparcie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich - przypomina Tomasz Nowakowski, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przetwórstwo warzyw i owoców może być jeszcze bardziej opłacalne. Pomaga w tym ARiMR

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 12:28
Przetwórstwo surowców rolnych i handel detaliczny stwarzają szansę na dodatkowe źródło dochodów dla gospodarstw. W rozwinięciu tego rodzaju działalności może pomóc dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Od 21 listopada do 20 grudnia rolnicy będą mogli składać wnioski o wsparcie w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”.
rozwiń zwiń