X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

ARiMR pomoże rolnikom chronić się przed kapryśną pogodą. Wkrótce nabór wniosków

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 07:46
Od 28 października do 22 listopada Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski o wsparcie inwestycji, dzięki którym można zapobiegać lub ograniczać skutki klęsk żywiołowych. Chodzi o inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej.
Audio
  • ARiMR dofinansuje ochronę przed suszą i nawałnicami (Aleksandra Tycner/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Dofinansowanie mogą otrzymać spółki wodne bądź związek tych spółek - mówi prezes Agencji, Tomasz Nowakowski. Kwotowo to wynosi 1 milion zł. Pieniądze można przeznaczyć na zakup sprzętu niezbędnego do ochrony cieków wodnych, do utrzymywania ich w dobrej kulturze, by zapobiegać ewentualnemu podtopieniu gruntów rolnych. Zatem wszystkie maszyny, które są potrzebne i służą do czyszczenia takich cieków wodnych będą dofinansowywane w ramach tego programu.

Spółki wodne, żeby otrzymać dofinansowanie muszą złożyć wniosek z biznesplanem i wyszczególnieniem potrzebnego sprzętu - dodaje Nowakowski. Wnioski przyjmują oddziały regionalne Agencji. Spółki wodne można wyszczególnić w każdym województwie. One działają na konkretnych obszarach, pokrywają tereny gmin lub powiatów tak, by wszystkie były zagospodarowane przez spółkę wodną.

Nowe ogniska afrykańskiego pomoru świń przestały się pojawiać w dużej mierze dzięki coraz lepiej funkcjonującej bioasekuracji, także tej związanej z programem zapobiegawczym - mówi Tomasz Nowakowski. Dlatego, że w ramach tego programu Agencja dofinansowuje na przykład maty, niecki dezynfekujące, czyli typową bioasekurację. Do tego dochodzą rzeczy cieszące się największym zainteresowaniem, czyli ogrodzenia. I tu nastąpiła drobna zmiana, ułatwiająca budowę ogrodzeń - w tej edycji programu nie trzeba już będzie przedstawiać kosztorysów, bo będą płatności ryczałtowe. Jest ustalona kwota za metr bieżący ogrodzenia, furtkę, bramę - będzie więc i łatwiej złożyć wniosek, i łatwiej go rozliczać. Maksymalne dofinansowanie wynosi 100 tysięcy zł. O dofinansowanie mogą ubiegać się gospodarstwa, które mają co najmniej 50 świń.

Założenie jest takie, że do programu będą zgłaszać się zwłaszcza gospodarstwa, które zaczynają prowadzić intensywną hodowlę trzody chlewnej i są zdeterminowane, by ją uchronić przed afrykańskim pomorem świń.

Wnioski w wersji papierowej można składać do oddziałów regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Decydować będzie liczba przyznanych punktów, a nie kolejność zgłoszeń.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz rozwoju obszarów wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie, materiał opracowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Instytucja zarządzająca PROW 2014 – 2020 minister rolnictwa i rozwoju wsi, materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 r.

PolskieRadio24.pl, Jedynka, Aleksandra Tycner, md

Zobacz więcej na temat: rolnictwo ARiMR

Czytaj także

Rolnicy mają szanse na wsparcie przy modernizacji gospodarstw. ARiMR zaczyna nabór wniosków

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 07:00
Od 7 października Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zacznie przyjmować wnioski do programu rozwoju przedsiębiorczości i usług rolniczych. Ze wsparciem funduszy unijnych będzie można kupić ciągniki, przyczepy, agregaty uprawowo-siewne, kombajny zbożowe czy instalacje do czyszczenia zbóż - mówi Jolanta Duchnik, dyrektor departamentu działań inwestycyjnych w ARiMR. To już druga edycja uruchomienia środków w ramach PROW 2014-2020.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pieniądze na modernizację gospodarstwa i zakup maszyn. Wkrótce nabór wniosków

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 13:00
Od 7 października do 20 listopada Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie prowadziła nabór do programu wspierającego przedsiębiorczość i rozwój usług rolniczych na terenach wiejskich.
rozwiń zwiń