X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

ARiMR pomoże rolnikom chronić się przed kapryśną pogodą. Wkrótce nabór wniosków

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 07:46
Od 28 października do 22 listopada Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski o wsparcie inwestycji, dzięki którym można zapobiegać lub ograniczać skutki klęsk żywiołowych. Chodzi o inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej.
Audio
  • ARiMR dofinansuje ochronę przed suszą i nawałnicami (Aleksandra Tycner/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Dofinansowanie mogą otrzymać spółki wodne bądź związek tych spółek - mówi prezes Agencji, Tomasz Nowakowski. Kwotowo to wynosi 1 milion zł. Pieniądze można przeznaczyć na zakup sprzętu niezbędnego do ochrony cieków wodnych, do utrzymywania ich w dobrej kulturze, by zapobiegać ewentualnemu podtopieniu gruntów rolnych. Zatem wszystkie maszyny, które są potrzebne i służą do czyszczenia takich cieków wodnych będą dofinansowywane w ramach tego programu.

Spółki wodne, żeby otrzymać dofinansowanie muszą złożyć wniosek z biznesplanem i wyszczególnieniem potrzebnego sprzętu - dodaje Nowakowski. Wnioski przyjmują oddziały regionalne Agencji. Spółki wodne można wyszczególnić w każdym województwie. One działają na konkretnych obszarach, pokrywają tereny gmin lub powiatów tak, by wszystkie były zagospodarowane przez spółkę wodną.

Nowe ogniska afrykańskiego pomoru świń przestały się pojawiać w dużej mierze dzięki coraz lepiej funkcjonującej bioasekuracji, także tej związanej z programem zapobiegawczym - mówi Tomasz Nowakowski. Dlatego, że w ramach tego programu Agencja dofinansowuje na przykład maty, niecki dezynfekujące, czyli typową bioasekurację. Do tego dochodzą rzeczy cieszące się największym zainteresowaniem, czyli ogrodzenia. I tu nastąpiła drobna zmiana, ułatwiająca budowę ogrodzeń - w tej edycji programu nie trzeba już będzie przedstawiać kosztorysów, bo będą płatności ryczałtowe. Jest ustalona kwota za metr bieżący ogrodzenia, furtkę, bramę - będzie więc i łatwiej złożyć wniosek, i łatwiej go rozliczać. Maksymalne dofinansowanie wynosi 100 tysięcy zł. O dofinansowanie mogą ubiegać się gospodarstwa, które mają co najmniej 50 świń.

Założenie jest takie, że do programu będą zgłaszać się zwłaszcza gospodarstwa, które zaczynają prowadzić intensywną hodowlę trzody chlewnej i są zdeterminowane, by ją uchronić przed afrykańskim pomorem świń.

Wnioski w wersji papierowej można składać do oddziałów regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Decydować będzie liczba przyznanych punktów, a nie kolejność zgłoszeń.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz rozwoju obszarów wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie, materiał opracowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Instytucja zarządzająca PROW 2014 – 2020 minister rolnictwa i rozwoju wsi, materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 r.

PolskieRadio24.pl, Jedynka, Aleksandra Tycner, md

Zobacz więcej na temat: rolnictwo ARiMR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rolnicy mają szanse na wsparcie przy modernizacji gospodarstw. ARiMR zaczyna nabór wniosków

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 07:00
Od 7 października Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zacznie przyjmować wnioski do programu rozwoju przedsiębiorczości i usług rolniczych. Ze wsparciem funduszy unijnych będzie można kupić ciągniki, przyczepy, agregaty uprawowo-siewne, kombajny zbożowe czy instalacje do czyszczenia zbóż - mówi Jolanta Duchnik, dyrektor departamentu działań inwestycyjnych w ARiMR. To już druga edycja uruchomienia środków w ramach PROW 2014-2020.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pieniądze na modernizację gospodarstwa i zakup maszyn. Wkrótce nabór wniosków

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 13:00
Od 7 października do 20 listopada Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie prowadziła nabór do programu wspierającego przedsiębiorczość i rozwój usług rolniczych na terenach wiejskich.
rozwiń zwiń