X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

ARiMR: złożenie wniosków na „Współpracę” przedłużone do 14 stycznia

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 17:47
Będzie więcej czasu na złożenie wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Współpraca” - informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 
Audio
  • Będzie więcej czasu na złożenie wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Współpraca” - informuje Tomasz Szeweluk, dyrektor Departamentu Działań Delegowanych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa./Aleksandra Tycner, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Podmioty, które tworzą grupę operacyjną, działają wspólnie na rzecz rozwiązania konkretnego problemu.
Podmioty, które tworzą grupę operacyjną, działają wspólnie na rzecz rozwiązania konkretnego problemu. Foto: Glow Images/East News

Tomasz Szeweluk, dyrektor Departamentu Działań Delegowanych Agencji mówi, że wnioski można składać do 14 stycznia 2019 roku.

Wyjaśnia, że działanie "Współpraca" jest nową propozycją, dosyć skomplikowaną dla potencjalnych wnioskodawców, stąd wydłużenie terminu składania wniosków o dofinansowanie o 30 dni. Nie ma tu  jednego wnioskodawcy, tylko występuje tak zwana grupa EPI, czyli grupa operacyjna partnerstwa na rzecz innowacji.

−W związku z tym najpierw trzeba się dogadać między sobą, omówić na przykład newralgiczne elementy finansowe i przygotować wniosek - mówi Szeweluk.

− Drugim powodem wydłużenia terminu przyjmowania wniosków o finansowe wsparcie w działaniu "Współpraca" są zmiany w  rozporządzeniu wykonawczym do niego, wynikające ze zmian przepisów o finansowaniu nauki - mówi Tomasz Szeweluk.

Ma to wpływ na przygotowanie przez wnioskodawców dokumentów aplikacyjnych.

O dofinansowanie w tym działaniu mogą ubiegać się grupy operacyjne EPI, które tworzone są przez podmioty zaangażowane w poszukiwanie i wdrażanie nowych rozwiązań w ramach sektora rolno-spożywczego.

Grupa operacyjna musi składać się co najmniej z dwóch różnych podmiotów, należących do różnych kategorii, takich jak rolnicy, właściciele lasów, jednostki naukowe, przedsiębiorcy i podmioty świadczące usługi doradcze.

− Podmioty, które tworzą grupę operacyjną, działają wspólnie na rzecz rozwiązania konkretnego problemu. Na przykład rolnik, który chciałby zwiększyć skalę produkcji, może wejść w porozumienie z uczelnią wyższą, która przeanalizuje obecną produkcję u tego rolnika, opracuje nowe zasady, standardy, nowe rozwiązania związane z produkcją czy marketingiem - mówi Szeweluk.

Dzięki temu wnioskodawcy będą mogli również zwiększyć swoją zyskowność. Koszty badań dofinansowane są w 90 procentach, a inwestycyjne - w 50 procentach.

Wnioski należy składać do centrali Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Można to zrobić osobiście, za pośrednictwem innej osoby lub wysłać pocztą. Wszystkie informacje zamieszczone są na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Aleksandra Michałek – Tycner, jk

Zobacz więcej na temat: ARiMR rolnictwo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak