X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Dopłaty bezpośrednie. ARiMR: zaliczki na finiszu

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 13:10
Od 16 października trwa wypłata zaliczek z tytułu dopłat bezpośrednich za 2017 rok. W tym roku wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich złożyło ponad 1 milion 342 tysiące rolników. Cała pula pieniędzy na ten cel wynosi ponad 14 miliardów zł - mówi zastępczyni Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Beata Orzołek.    
Audio
  • O wypłacie zaliczek na dopłaty bezpośrednie mówiła w radiowej Jedynce zastępczyni Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Beata Orzołek (Aleksandra Tycner, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

Szacowana kwota na zaliczki na poczet płatności bezpośrednich wynosi ponad 10 mld zł. Do 16 listopada zaliczki zostały zrealizowane dla ponad 1 miliona 159 tysięcy rolników. Wypłacona suma to przeszło 7 mld zł. Według danych, na bieżąco otrzymywanych z Departamentu Finansowego ARiMR, do 20 listopada do rolników trafi kwota ponad 8 mld zł - zapewnia Beata Orzołek.

Zastępczyni Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że zaliczki są stosowane do wszystkich płatności wypłacanych w Polsce: jednolitej płatności obszarowej, płatności za zazielenienie, płatności związanych z produkcją, płatności dodatkowych i płatności dla młodych rolników. Warunkiem przyznania zaliczki jest zakończenie kontroli administracyjnej, która uwzględnia również wyniki z kontroli na miejscu.

Do kogo w pierwszej kolejności trafiły zaliczki?
   
Zaliczki w pierwszej kolejności otrzymali rolnicy z terenów poszkodowanych przez nawałnice i huragany - mówi Beata Orzołek. Podaje, że byli to rolnicy z niektórych powiatów województwa dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, łódzkiego oraz wielkopolskiego. W następnej kolejności zaliczki były naliczane dla rolników z terenów, na których wystąpił afrykański pomór świń, czyli z miejscowości województw podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Koniec wypłat zaliczek to 30 listopada tego roku.

Ponad 86 tysięcy rolników ubiega się o płatności rolno-środowiskowe

Ale Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaca jeszcze inne płatności obszarowe - mówi Beata Orzołek. Od 16 października Agencja realizuje również płatności z zakresu ONW i płatności rolno-środowiskowe. Zastępczyni Prezesa ARiMR przypomina, że w wypadku płatności ONW w skali kraju ubiega się ponad 750 tysięcy rolników. I do 16 listopada Agencja wypłaciła z tego tytułu kwotę ponad 190 mln zł. Płatności otrzymało ponad 200 tysięcy beneficjentów. A jeśli chodzi o decyzje, to zostały wydane ponad 35 procentom rolników, ubiegających się o te płatności.

O płatności rolno-środowiskowe w całym kraju ubiega się ponad 86 tysięcy rolników - dodaje Beata Orzołek. Na 16 listopada otrzymało je ponad 8 tysięcy beneficjentów na kwotę ponad 40 mln zł.

Wszystkie rodzaje zaliczek wypłacane są terminowo i sprawnie - zapewnia zastępczyni Prezesa  Agencji.  Realizacja płatności zakończy się - zgodnie z przepisami unijnymi w sprawie finansowania Wspólnej Polityki Rolnej - 30 czerwca 2018 roku.

Aleksandra Tycner, awi

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Materiał opracowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Instytucja Zarządzająca PROW 2014 - 2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.”

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

ARiMR: 3,9 miliarda złotych wypłacono rolnikom w ramach zaliczek za dopłaty bezpośrednie

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2017 15:57
Jak poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, do 2 listopada wypłacono 3,9 miliarda złotych w ramach zaliczek za dopłaty bezpośrednie. Środki trafiły do 847 tysięcy rolników, czyli do ponad połowy ubiegających się o dopłaty w tym roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dopłaty bezpośrednie: ponad 4 mld zł na kontach rolników

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2017 14:20
4,26 mld zł wypłaciła do 3 listopada Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z tytułu zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich za 2017 r. Pieniądze otrzymało już 903 tys. rolników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dopłaty bezpośrednie: ponad 1 mln rolników dostało już zaliczki

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2017 16:14
Ponad 1 mln rolników otrzymało 70-proc. zaliczki na poczet dopłat bezpośrednich. Do 8 listopada Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazała na ten cel 5,8 mld zł.
rozwiń zwiń