X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Akceleratory biznesu

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 14:06
Akceleratory biznesu to kolejna szansa na uzyskanie wsparcia przy tworzeniu własnej firmy. Są to organizacje, wspierające przede wszystkim startupy, które chcą się szybko rozwijać.
Audio
  • Czym jest i jak działa akcelerator biznesu, wyjaśnia dr Albert Tomaszewski ze Szkoły Głównej Handlowej. /Dariusz Kwiatkowski, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.

− Wyróżnia je to, że za podstawę mają działanie programów o jasnych ramach czasowych, to znaczy mają swój początek i koniec. Trwają przeważnie kilkanaście  tygodni, kiedy to zrekrutowane zespoły pracują nad rozwojem własnego pomysłu biznesowego, na przykład sprzedaży produktu. Różne obszary są tutaj wspierane - wyjaśnia dr Albert Tomaszewski ze Szkoły Głównej Handlowej. 

Zespoły otrzymują miejsce do pracy, wsparcie mentorów, korzystają ze szkoleń. Czasami dostają też wsparcie finansowe, jednak do akceleratorów idzie się przede wszystkim po atuty związane z wiedzą, kontaktami, co pozwala na to, żeby szybko przeprowadzić swój pomysł do fazy realizacji.

Akceleratory dotyczą pomysłów na różnych etapach rozwoju. Mogą być wykorzystane na przykład w fazie początkowej, inkubacyjnej. Różnią się od inkubatorów przedsiębiorczości tym, że są to programy o formule zamkniętej, czyli trwają przez określony czas. Zdarzają się takie akceleratory, które są związane z etapem tak zwanego sky lapu, to znaczy kiedy firma już działa, ma produkty i teraz szuka sposobów na to, żeby trafić do większej liczby klientów. W Polsce niedawno uruchomiony został drugi program akceleracji RBL Start, firmowany  przez PZU i Alior Bank. Mamy też program na poziomie inkubatorskim ReaktorX.

-To są tematy, które bardzo dobrze się rozwijają i które mogą pomóc środowisku startupowemu w marszu ku przyszłości - zaznacza dr Albert Tomaszewski. 

Dariusz Kwiatkowski, jk  

Zobacz więcej na temat: NBP start-up firmy finanse
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prosta spółka akcyjna: wynalazcy i innowatorzy założą spółkę akcyjną już za złotówkę i w ciągu 24 godzin

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 12:16
Rząd przyjął projekt ustawy o prostej spółce akcyjnej. Dzięki niej do założenia nowej firmy technologicznej wystarczy przysłowiowa złotówka, a jej zarządzanie będzie prostsze i mniej kosztowne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Start-upy to przyszłość naszej gospodarki, ale na wielkie sukcesy potrzeba czasu

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 19:01
Grupa młodych, dynamicznych ludzi, prosty, ale błyskotliwy i dający się przekuć w praktykę pomysł, wsparcie od filantropa lub anioła biznesu - to bardzo skrócony "przepis" na stworzenie start-upu, który, przynajmniej w teorii, może podbić globalny rynek. W Polsce funkcjonuje około trzech tysięcy takich firm. Wiele z nich nie przetrwa próby czasu, ale te które przetrwają, to nadzieja dla gospodarki. Dziś przyglądamy się sytuacji start-upów w Polsce i zmianom w polskim ekosystemie startupowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Crowdfunding w Polsce rośnie: zbierze w tym roku 700 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 18:29
Crowdfunding, czyli zbiórki pieniędzy przez Internet stają się coraz powszechniejsze. Rynek szybko rośnie - ocenia się, że w tym roku wzrost wyniesie ponad 140 procent i osiągnie wartość 700 milionów zł.
rozwiń zwiń