X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Szkoła Giełdowa GPW

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2018 07:53
Szkoła Giełdowa to projekt, który przez wiele lat realizowała Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Aktualnie Giełda  jest patronem honorowym tego projektu, a realizuje go Fundacja GPW.
Audio
  • Z Aliną Bączar o Szkole GIełdowej GPW rozmawia Dariusz Kwiatkowski

- Jest to flagowy, edukacyjny projekt, dotyczący inwestowania na giełdzie, kierowany do początkujących inwestorów - wyjaśnia Alina Bączar – członek zarządu Fundacji GPW . Realizując projekt Fundacja współpracuje z kilkunastoma (obecnie piętnastoma) uczelniami ekonomicznymi i nie tylko, na terenie całego kraju. Ostatnio dołączył Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Trwają rozmowy z kolejnymi szkołami wyższymi.

Obecnie do inwestorów adresowane są dwa kursy. Pierwszy to "Podstawy inwestowania na giełdzie", trwający 14 godzin. Składa się z wykładów o funkcjonowaniu giełdy, wpływie otoczenia gospodarczego na giełdę, zasadach zarządzania portfelem, wyborze i ocenie spółki. Przedstawiane są najważniejsze zagadnienia, ważne dla  początkujących inwestorów, którzy dowiadują się na przykład jak składać zlecenia, co to jest sesja giełdowa, ryzyko inwestycyjne. Omawiane są też wszystkie instrumenty notowane na giełdzie.

Drugi kurs pod tytułem  "Giełda dla średniozaawansowanych", również czternastogodzinny, kierowany jest do osób, mających już pewną wiedzę o inwestowaniu i zamierzających ją pogłębić oraz usystematyzować. Podczas tego kursu inwestorzy dowiadują się więcej na temat bardziej ryzykownych instrumentów, będących w obrocie giełdowym, na przykład  kontraktów terminowych, opcji giełdowych, czy certyfikatów turbo. Edukacja ma charakter bardziej praktyczny i podczas wykładów na temat analizy fundamentalnej inwestorzy zapoznają się z konkretnymi przykładami, a także dokonują wspólnie z prowadzącym zajęcia, analizy fundamentalnej wybranych spółek giełdowych.

Szkoła Giełdowa organizowana jest nie tylko w Warszawie, gdzie odbywają się dwa wspomniane kursy, ale także w wielu miastach na terenie całej Polski. Zainteresowani uczestnictwem w kursach Szkoły Giełdowej więcej informacji znajdą na stronach GPW.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Dariusz Kwiatkowski, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak