X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Volkswagen tnie koszty. Zredukuje 5 tys. miejsc pracy

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2021 16:02
Volkswagen planuje zwolnienie w Niemczech nawet 5 tys. osób, oferując starszym pracownikom wcześniejszą lub częściową emeryturę, co może kosztować koncern 500 milionów euro (598 milionów dolarów) - podała w niedzielę gazeta Handelsblatt.
Postępowanie prowadzone przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeciwko Volkswagen Group Polska zakończy się jesienią.
Postępowanie prowadzone przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeciwko Volkswagen Group Polska zakończy się jesienią. Foto: Pixabay

Gazeta zacytowała rzeczniczkę, która potwierdziła, że ​​firma uzgodniła z radą zakładową otwarcie planu częściowej emerytury dla osób urodzonych w 1964 r., oferując jednocześnie wcześniejsze przejście na emeryturę starszym pracownikom.

Koncern przeznaczył na redukcję 500 mln euro

Handelsblatt cytował źródła informujące, że Volkswagen odłożył 500 milionów euro na ten plan, ponieważ zrekompensowałby to pracownikom, którzy odejdą, uzupełnienie emerytury, chociaż w dłuższej perspektywie pozwoliłby zaoszczędzić firmie miliardy.

samochody1200.jpg
Pandemia i związane z nią obawy oraz mniejsze dochody przełożyły się na handel samochodami. Zobacz nowe dane

Koncern przedłuża też na kolejne miesiące zawieszenie zatrudnienia

Gazeta podała, że ​​Volkswagen również przedłuża zawieszenie zatrudnienia do końca roku.

Wcześniej obowiązywało ono tylko do końca pierwszego kwartału.

electric-car-4381728_1280.jpg
Luksus odporny na pandemię. Marki premium ze wzrostem sprzedaży

Koncern poinformował, że będzie zatrudniać pracowników tylko w takich obszarach jak technologie informacyjne i oprogramowanie.

Grupa Volkswagena podała w styczniu, że obniży koszty ogólne o 5 proc. i koszty zakupów o 7 proc. w ciągu najbliższych dwóch lat.

Reuter, jk

Czytaj także

Koronawirus w Polsce. Firmy deklarują cięcie kosztów, ale nie chcą zwalniać pracowników

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 12:28
Mimo że koronawirus mocno poturbował polskie firmy, te, w myśl zasady - "Co cię nie zniszczy, to cię wzmocni", wracają do gry i dostosowują się do nowej postkoronawirusowej rzeczywistości. Stąd, jak wynika z badań przeprowadzonych wśród przedsiębiorców, większość tnie koszty, np. marketingu, ale jednocześnie nie chce zwalniać pracowników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska wśród państw o najniższym bezrobociu w Europie. Ekspert: uderzenie w rynek pracy zostało zamortyzowane

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 17:20
Szacowana stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w grudniu 2020 r. 6,2 proc., o 0,1 pkt proc. więcej niż w listopadzie - podało w piątek Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Zdaniem Andrzeja Kubisiaka z Polskiego Instytutu Ekonomicznego, który był gościem Programu 1 Polskiego Radia - nasz rynek pracy w sposób ograniczony ucierpiał z powodu pandemii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus zmienił rynek pracy: są przegrani, ale i wygrani

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 17:32
Jak podaje w raporcie Polskie Forum HR zrzeszone w Konfederacji Lewiatan, na rynku pracy jest mniej miejsca dla pracowników tymczasowych, zmalały rekrutacje, rośnie jednak outsourcing. Są też branże, które wciąż zwiększają zatrudnienie.
rozwiń zwiń