more_horiz
Gospodarka

"Pieniądz nie śpi": czym jest Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych?

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 08:35
W Polsce wciąż zbyt wolno przybywa samochodów elektrycznych i stacji ładowania. Informuje o tym Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych, stworzone w sieci przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych. Czym zajmuje się Obserwatorium?
Audio
  • Czym jest Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych? (Dariusz Kwiatkowski/Naczelna Redakcja Gospodarcza)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: welcomia/Shutterstock

Dyrektor zarządzający PSPA Maciej Mazur mówi, że Obserwatorium działa już od dwóch lat, a jego celem jest budowanie świadomości i wiedzy dotyczącej paliw alternatywnych i elektromobilności w ogóle. Prowadzi ono m.in. bazę punktów ładowania samochodów elektrycznych i stacji tankowania CNG/LNG. Na stronie Obserwatorium można też znaleźć wszelkie informacje na temat elektromobilności i użytkowania samochodów elektrycznych, a także najnowsze wiadomości z branży.

Maciej Mazur wskazuje, że u nas elektromobilność jeszcze raczkuje - po naszych drogach jeździ około 3,5 tysiąca samochodów elektrycznych, podczas gdy w Chinach, USA czy Europie Zachodniej jest to już po milion pojazdów.

A Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych znaleźć można pod adresem www.orpa.pl.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Jedynka, Dariusz Kwiatkowski, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: 3 mld zł na elektromobilność. Od strategii nie ma odwrotu, ale są bariery

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 08:31
Traktujemy kwestię elektromobilności poważnie. W ciągu najbliższych 10 lat mamy zamiar przeznaczyć na ten cel co najmniej 3 miliardy euro, rozwijać projekty badawcze, które przełożą się na wzrost innowacyjności i jakości powietrza - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Ta zapowiedź to dobry krok - uważają eksperci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Zabrzu będą produkowane elementy do aut elektrycznych

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 16:15
Firma Korea Electric Terminal zbuduje w Zabrzu - kosztem do 90 mln zł - zakład produkujący elementy do samochodów elektrycznych. To pierwsza w tym roku decyzja o wsparciu wydana przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną i 12. taka decyzja KSSE w ogóle.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprzedaż aut elektrycznych. Polska poniżej średniej unijnej

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 13:03
Jak wynika z danych Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów ACEA, w 2018 r. w Polsce zarejestrowano 1324 samochody elektryczne (zasilane akumulatorem i hybrydy plug-in), co oznacza wzrost o 22,9% r/r. Plasuje nas to jednak w gronie 6 państw o niższej dynamice sprzedaży pojazdów elektrycznych niż średnia rynkowa w UE.
rozwiń zwiń