X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wiceminister: będzie fuzja Stoczni Szczecińskiej i Stoczni Remontowej "Gryfia"

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2018 20:30
Prawdopodobnie dojdzie do fuzji Stoczni Szczecińskiej i Stoczni Remontowej "Gryfia"- poinformował na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Grzegorz Witkowski w rozmowie z Marcinem Jagielowiczem.
Audio
  • O planach dotyczących polskich stoczni na antenie Polskiego Radia 24 z wiceministrem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Grzegorzem Witkowskim rozmawiał Marcin Jagiełowicz.
NIK przeprowadziła kontrolę dostępu do portów morskich w latach 2014-2017.
NIK przeprowadziła kontrolę dostępu do portów morskich w latach 2014-2017.Foto: shutterstock

Zdaniem wiceministra to naturalna konsekwencja planowanego przejścia tych stoczni pod zarząd resortu z Polskiej Grupy Zbrojeniowej. List intencyjny w tej sprawie podpisano podczas Światowych Dni Morza w Szczecinie.

- 15 czerwca został podpisany list intencyjny na przejęcie aktywów stoczniowych w Szczecinie od funduszu inwestycyjnego Mars do funduszu rozwoju spółek, Czyli de facto przejęcie aktywów stoczniowych od Ministerstwa Obrony Narodowej. Na razie trwa proces wyceny aktywów stoczniowych i za ok. 2 miesiące mamy się spodziewać przejęcia tych stoczni - wyjaśnił wiceminister. 

- Przemysł stoczniowy w Szczecinie się odradza - stwierdził Witkowski. 

Gość PR24 zwrócił uwagę, że wcześniej dochodziło do "kanibalizmu" - stocznie wyrywały sobie wzajemnie dobre kontrakty. Problem ma rozwiązać konsolidacja branży pod auspicjami resortu gospodarki morskiej.

Europejskie stocznie nigdy nie będą konkurencją dla Azji jeśli chodzi o budowę na masową skalę masowców czy kontenerowców. Polska może konkurować jakością. Zdaniem Witkowskiego za mniej więcej 5 lat - jeśli koniunktura na rynku offshore będzie tak dynamiczna jak obecnie -  Polska powinna mieć silną grupę stoczniową.

Witkowski odniósł się też do renegocjacji niekorzystnych dla Polski umów przeciwpowodziowych z Niemcami, które ograniczają użeglownienie granicznych odcinków Odry. Zdaniem wiceministra najpóźniejszy termin zakończenia negocjacji to przyszły rok.

Gość PR24 odniósł się też do budowy portu zewnętrznego w Gdyni, portu centralnego w Gdańsku i pogłębienia toru wodnego Szczecin-Świnoujście.

NRG, Marcin Jagieowicz, kw 

 

Czytaj także

Historyczny dzień dla polskiej gospodarki morskiej? Stocznie odzyskują szansę na rozwój

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 15:41
Rozpoczyna się budowa nowego promu dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Jak podkreśla minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, kołobrzeski armator to jedno z najlepiej rozwijających się przedsiębiorstw w kraju. Prom pasażersko-samochodowy będzie budowany przez szczecińską Morską Stocznię Remontową "Gryfia". Czy oznacza to odrodzenie polskiego przemysłu stoczniowego? Jaka była i jaka jest kondycja polskich stoczni?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: odbudowa przemysłu stoczniowego rusza pełną parą

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 07:54
Premier Mateusz Morawiecki zapewnił w Telewizji Szczecin, że odbudowa przemysłu stoczniowego będzie priorytetem jego rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co dalej z polskimi stoczniami?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 13:08
Co z zapowiadanym restartem polskich stoczni? Pomóc miała im tzw. ustawa stoczniowa. Teraz bada ją Komisja Europejska. Na razie zgodziła się na wsparcie małych i średnich firm. Na ostateczne decyzje trzeba będzie poczekać jeszcze około roku. A jak dziś wygląda sytuacja na polskim wybrzeżu - sprawdzał Marcin Jagiełowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie stocznie chcą na nowo przyciągnąć greckich armatorów

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 20:45
Polskie stocznie chcą na nowo przyciągnąć greckich armatorów. O możliwościach polskich zakładów budujących statki przekonywały greckich i innych zagranicznych kontrahentów nasze delegacje na Międzynarodowych Targach Morskich Posidonia 2018.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jesienią będzie gotowy plan dla państwowych stoczni

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2018 16:29
Wczesną jesienią zostanie przedstawiony wspólny plan dla państwowych stoczni – poinformował Andrzej Kołodziej podczas forum Wizja Rozwoju w Gdyni. W ocenie związkowca, nie da się odbudować przemysłu stoczniowego konkurując niskimi kosztami pracy.
rozwiń zwiń