X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rusza rozbudowa II linii metra w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2016 17:49
W listopadzie rozpocznie się rozbudowa II linii metra o nowe stacje na Woli, wykonawca zacznie prace od dwóch stacji pod ul. Górczewską. W tym rejonie Warszawy kierowcy i pasażerowie komunikacji publicznej muszą przygotować się na poważne ograniczenia i zmiany w ruchu.
Audio
  • Druga linia zostanie rozbudowana o odcinek w dzielnicy Wola. Będzie on miał ponad trzy kilometry długości i trzy stacje o roboczych nazwach: Płocka, Młynów oraz Księcia Janusza. Jak mówi kierownik kontraktu Krzysztof Piasecki, rozpoczęcie prac nastąpi po wprowadzeniu nowej organizacji ruchu./IAR/.
  • Jak mówi rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego Igor Krajnow, w okolicy budowy stacji Księcia Janusza, ruch zostanie tylko częściowo utrzymany./IAR/.
Według planów miasta do 2019 r. centralny odcinek II linii metra ma zostać rozbudowany o sześć stacji, to tzw. etap 3+3
Według planów miasta do 2019 r. centralny odcinek II linii metra ma zostać rozbudowany o sześć stacji, to tzw. etap 3+3Foto: Wikimedia Commons, Adrian Grycuk

Jak przypomniano na poniedziałkowej konferencji w stołecznym ratuszu, w ramach rozbudowy centralnego odcinka II linii metra na Woli mają powstać trzy nowe stacje roboczo nazywane "Księcia Janusza", "Młynów" i "Płocka". Wybuduje je turecka firma Gulermak za ponad 1,1 mld zł, wykonawca podpisał umowę z miastem pod koniec września br., na wybudowanie stacji ma 38 miesięcy.

Wykonawca ma rozpocząć pierwsze prace związane z budową dwóch stacji "Księcia Janusza" i "Młynów" w listopadzie. Budowa stacji "Płocka" ma się zacząć w pierwszych kwartale 2017 r.

Łącznie do 2019 r. powstanie 6 nowych stacji

Według planów miasta do 2019 r. centralny odcinek II linii metra ma zostać rozbudowany o sześć stacji, to tzw. etap 3+3. Oprócz trzech stacji w kierunku zachodnim (na Woli) powstaną także trzy stacje z Dworca Wileńskiego w kierunku Targówka, które wybuduje włoska firmą Astaldi za ponad 1 mld zł. Umowę na ten odcinek miasto podpisało już w marcu br.

Obie firmy - Gulermak i Astaldi - zostały wybrane pod koniec października 2015 r.

Będą zmiany w organizacji ruchu na Woli

Realizacja inwestycji na Woli przyniesie znaczące zmiany dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Miasto jest w przededniu zatwierdzenia projektu organizacji ruchu - poinformowała wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska.

Pierwsze prace przy budowie stacji "Księcia Janusza" i "Młynów" rozpoczną się po wdrożeniu czasowej organizacji ruchu. "Pierwsza łopata, czy łyżka koparki zostanie wbita, jeżeli uda nam się wdrożyć organizację ruchu, w dniach 11-13 do 14 listopada" - zapowiedział kierownik kontraktu firmy Gulermak Krzysztof Piasecki.

Wtedy zaczną się zmiany i utrudnienia w ruchu. Ograniczenia, na różnych etapach będą obowiązywały przez cały trzyletni czas rozbudowy metra na Woli - zaznaczył Piasecki.

Podczas budowy stacji "Młynów" i "Księcia Janusza", ul. Górczewska będzie całkowicie nieprzejezdna od al. Prymasa Tysiąclecia do ul. Płockiej. Natomiast pomiędzy centrum handlowym Wola Park a ul. Deotymy będą jeździły tylko autobusy, ale nie będą mogły wjeżdżać w ul. Górczewską z Jana Olbrachta i Ciołka.

Autobusy, które obecnie jadą z Nowego Bemowa oraz z osiedla Jelonki, zostaną skierowane na trasy objazdowe prowadzące ul. Elekcyjną, Kasprzaka i Prostą. Autobusy z rejonu ul. Redutowej i Jana Olbrachta zamiast ul. Górczewską, będą kursowały Redutową, Kasprzaka oraz Prostą.

Mieszkańcy Jelonek łatwiej dojadą do centrum i do metra dzięki wzmocnieniu linii autobusowych na ul. Połczyńskiej i Kasprzaka, ponadto więcej tramwajów będzie jeździło ul. Wolską - zapowiada miasto. Oprócz tego na ul. Połczyńskiej, Kasprzaka i Prostej (do ronda Daszyńskiego) w obu kierunkach zostanie wytyczony buspas. Buspas powstanie również, w obu kierunkach, na ul. Towarowej - od ronda Daszyńskiego do al. Solidarności.

Rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego Igor Krajnow zaznaczył, że większość tras linii autobusowych będzie zmienionych, zostaną one dopasowane do nowej organizacji ruchu.

"Jeśli ktoś chce koniecznie korzystać z samochodu to zachęcamy np. do pozostawienia go na parking P+R ("Parkuj i jedź") +Połczyńska+. Prowadzimy rozmowy z administracją centrum handlowego +Wola Park+ tak by również na terenie centrum handlowego część miejsc parkingowych była dedykowana kierowcom, którzy chcą zostawić swoje samochody i przesiąść się do komunikacji zbiorowej" - dodał Krajnow.

We wtorek i w czwartek miasto organizuje spotkania z mieszkańcami Woli, mieszkającymi w pobliżu planowanych stacji "Księcia Janusza" i "Młynów" - poinformował prezes Metra Warszawskiego Jerzy Lejk.

Zmiany w ruchu związane z budową stacji "Płocka" mają zostać wprowadzone na przełomie roku. Zamknięta zostanie ul. Płocka na odcinku od ul. Wolskiej do Ludwiki. Autobusy kursujące ul. Płocką zostaną skierowane przez ul. Skierniewicką. W drugiej połowie 2017 r. z powodu budowy wentylatorni oraz szybu wydobywczego dla tarcz drążących tunele, możliwe będą wyłączenia ruchu tramwajowego na ul. Skierniewickiej oraz Kasprzaka i Prostej aż do Ronda ONZ oraz ograniczenie ruchu samochodów na ul. Kasprzaka.

PAP, jk

 

Zobacz więcej na temat: budowa metra metro Warszawa

Czytaj także

Ratusz rozstrzygnął przetarg na dwa nowe odcinki II linii metra

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2015 15:06
Przetarg na kolejne odcinki warszawskiego metra rozstrzygnięty. Spółka wybrała dwie firmy, które podejmą się rozbudowy podziemnej kolejki.
rozwiń zwiń