X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

PKP PLK: korekta rozkładu jazdy pociągów w związku z remontami

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2015 17:48
We wtorek w życie wchodzi korekta rozkładu jazdy pociągów. Zmiany mają związek z pracami remontowymi prowadzonymi na torach - mówi Andrzej Filip Wojciechowski, prezes PKP PLK.
Audio
  • O remontach oraz zmianach w rozkładzie jazdy pociągów mówi w Polskim Radiu 24 Andrzej Filip Wojciechowski, prezes PKP PLK. /Sylwia Zadrożna, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Korekta rozkładu jazdy pociągów z uwagi na remonty
Korekta rozkładu jazdy pociągów z uwagi na remontyFoto: Pixabay.com

- Na pewno takim terenem jest Śląsk, oczywiście nadal pracujemy nad kierunkiem wschodnim, czyli na przykład droga do Białegostoku. Tutaj, ta linia kolejowa zostaje zamknięta do grudnia, ale tylko po to, aby praktycznie o rok przyśpieszyć prace. Można powiedzieć, że tych obszarów, gdzie PLK prowadzi swoje prace jest bardzo dużo. To jest Górny i Dolny Śląsk, tereny Polski Wschodniej, to są prace na Pomorzu – mówi.

Jutro startuje PKM, czyli Pomorska Kolej Metropolitalna

A tymczasem końca dobiegają konsultacje w sprawie programu dotyczącego utrzymania i remontów linii kolejowych w Polsce na lata 2016 - 2023. To bardzo ważne, aby przejść na projektowanie wieloletnie - mówi prezes PKP PLK.

Czytaj więcej
pomorska pap 1200.jpg
Rusza Pomorska Kolej Metropolitalna. Połączy Trójmiasto z Kaszubami

Wieloletni budżet pozwala planować z wyprzedzeniem

- Wieloletni budżet na prace utrzymaniowe pozwala zarządcy infrastruktury, czyli PLK, sprawniej zlecać te prace na rynku. Oznacza to, że możemy z dużym wyprzedzeniem ogłaszać odpowiednie postępowania oraz informować rynek, które z prac będą gdzie wykonywane. Po to, aby przewoźnicy i ich klienci mogli wiedzieć, gdzie będą występowały chwilowe utrudnienia związane z tymi pracami – wyjaśnia.

- A z drugiej strony cały rynek firm wykonawczych w Polsce, może się przygotować do tych prac. Dzięki temu, te prace prowadzone są sprawniej, i możemy wykorzystać więcej miesięcy w roku na ich przeprowadzenie, a proszę pamiętać, że prace są wykonywane w terenie, więc wiele zależy tutaj od pogody – dodaje gość.

W tym roku na remonty torów spółka przeznaczy ponad 8 miliardów złotych.

Sylwia Zadrożna, fko

 

 

Zobacz więcej na temat: PKP plk transport

Czytaj także

Polskie Linie Kolejowe: drugie podejście do dworcowej informacji

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2015 09:28
Za pierwszym razem się nie udało. Drugie podejście prawie gotowe,. Polskie Linie Kolejowe znów chcą szukać firmy, która zbuduje system informacji pasażerskiej na dworcach i na przystankach kolejowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PLK modernizuje linię radomską, koniec korków na Puławskiej w Warszawie?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2015 18:05
Linia kolejowa Warszawa-Radom doczeka się modernizacji. Dziś podpisano umowę na przebudowę 27 km odcinka między stacjami Warszawa-Okęcie i Czachówek Południowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Impuls 45WE: polski pociąg pobił rekord prędkości. Osiągnął 226 km/h

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2015 08:44
Nad ranem został pobity rekord prędkości polskich pociągów. Impuls 45WE pojechał z prędkością 226 km/h, ustanawiając tym samym nowy rekord prędkości pojazdu szynowego skonstruowanego i wyprodukowanego w naszym kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rusza Pomorska Kolej Metropolitalna. Połączy Trójmiasto z Kaszubami

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2015 21:37
W niedzielę ruszyła Pomorska Kolej Metropolitalna (PKM), czyli ok. 20-kilometrowa nowa linia łącząca Gdańsk Wrzeszcz z Portem Lotniczym im. Lecha Wałęsy i dalej łącząca się z istniejącą linią kolejową Gdynia-Kościerzyna. Początkowo pociągi będą kursowały głównie na trasie z Wrzeszcza do lotniska.
rozwiń zwiń