X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Należąca do Grupy Orlen spółka Unipetrol przejmuje koncern Česká Rafinérská

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2014 11:00
Unipetrol, spółka zależna PKN ORLEN, odkupiła od włoskiego koncernu ENI 32,225 proc. akcji Česká Rafinérská za 30 mln euro i tym samym stała się jedynym właścicielem czeskiej petrochemii.
Lokomotywa Unipetrolu, należącego do Grupy Orlen.
Lokomotywa Unipetrolu, należącego do Grupy Orlen.Foto: Wikimedia Commons, Petr Štefek

– Jako stuprocentowy właściciel czeskiej spółki będziemy mogli w sposób optymalny i kompleksowy zarządzać aktywami rafineryjnymi i realizować działania mające na celu budowę silnej pozycji Unipetrolu - powiedział Jacek Krawiec, Prezes PKN ORLEN i Przewodniczący Rady Nadzorczej Unipetrol.

Jak czytamy w komunikacie na stronie Grupy Orlen, finalizacja transakcji zagwarantuje dostępność i bezpieczeństwo dostaw surowców dla segmentu petrochemicznego Unipetrol, wpływając korzystnie na możliwości dalszego rozwoju tego sektora.

Zgodnie ze strategią spółki właśnie poprzez rozwój produkcji petrochemicznej oraz utrzymanie silnej pozycji na rynku sprzedaży paliw zamierza ona wzmocnić swoją pozycję konkurencyjną na rynku czeskim oraz rynkach ościennych.

Zgodnie z założeniami strategicznymi Unipetrolu największe nakłady inwestycyjne do 2017 roku zostaną przeznaczone na segment petrochemiczny.

Ceska Rafinerska jest właścicielem dwóch rafinerii w Czechach - Litvinov i Kralupy. To obecnie jedyne działające czeskie zakłady rafineryjne, których łączna zdolność przerobu ropy naftowej wynosi 8,7 mln ton rocznie.

jk

Zobacz więcej na temat: Orlean paliwa ropa naftowa

Czytaj także

Paweł Olechnowicz: rynek będzie potrzebował więcej paliw w 2015 roku

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2014 19:27
Prezes Grupy Lotos Pawła Olechnowicza prognozuje, że mimo wzrostu gospodarczego, wyraźny wzrost popytu na paliwa nastąpi dopiero w 2015 roku. Do tego czasu zużycie benzyn i ropy będzie rosło bardzo powoli, nie spodziewa się też wzrostu cen.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ceny paliw: w wakacje musimy przygotować się na podwyżkę?

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2014 11:11
Zaczyna się sezon urlopowy, rośnie popyt na paliwa i każdego roku właśnie w czasie wakacji benzyna i olej napędowy drożeją, nawet o kilkadziesiąt groszy na litrze.
rozwiń zwiń