X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Prezes PKN Orlen o rozwiązaniach antyinflacyjnych: nie zagrożą zasadom rynkowym

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 16:26
- Działania zaproponowane przez rząd w ramach pakietu antyinflacyjnego pozwolą na obniżenie cen paliw na polskim rynku - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
Daniel Obajtek
Daniel Obajtek Foto: Forum/Mateusz Włodarczyk

- Wzmocnią tym samym działania podejmowane przez Grupę Orlen, przy utrzymaniu konkurencyjności oraz rynkowych warunków prowadzenia biznesu - wskazał Obajtek.

Pakiet antyinflacyjny przewiduje zwolnienie paliw z podatków: akcyzy oraz sprzedaży detalicznej

Jak poinformował w czwartek premier Mateusz Morawiecki, rząd planuje obniżenie od 20 grudnia 2021 r. do 20 maja 2022 r. wysokości akcyzy do minimalnego poziomu dopuszczalnego w Unii Europejskiej.

Dodatkowo od 1 stycznia do 31 maja 2022 r. paliwa mają zostać zwolnione z podatku od sprzedaży detalicznej.

Planowane jest też obniżenie stawki VAT na gaz ziemny z 23 do 8 proc. na trzy miesiące – od stycznia do marca 2022 r. Może to przełożyć się na spadek cen na stacjach paliw o 20-30 gr na litrze.

Ponadto od stycznia do marca 2022 r. do 5 z 23 proc. spaść ma VAT na energię elektryczną. Akcyza na energię elektryczną dla gospodarstw domowych ma spaść z 5 zł/MWh do zera; dla pozostałych odbiorców akcyza ma być na poziomie minimalnym dopuszczonym w UE.

Dzięki pakietowi ceny paliw w Polsce pozostaną jedne z najniższych w Europie

Jak dodał Obajtek, propozycja tarczy antyinflacyjnej rządu to "bardzo dobre rozwiązanie z punktu widzenia Grupy Orlen oraz naszych klientów". 

"Dziękujemy panu premierowi za zaangażowanie rządu i wierzymy, że te działania przyczynią się do tego, że ceny paliw w Polsce pozostaną jedne z najniższych w Europie" - napisał prezes Orlenu w informacji przekazanej PAP.


PAP, jk

Czytaj także

Daniel Obajtek: rekordowe wyniki Orlenu pokazują, że idziemy w dobrym kierunku

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 19:40
- Orlen coraz lepiej się rozwija. To pokazują rekordowe wyniki - zysk operacyjny za sześć miesięcy to 5,6 mld zł - ocenił na antenie Polskiego Radia 24 Daniel Obajtek, prezes Zarządu PKN Orlen, przytaczając najnowsze wyniki finansowe koncernu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orlen ambasadorem polskiej jakości. Felieton Miłosza Manasterskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2021 14:25
PKN Orlen rozwijając zagraniczną sieć swoich biało-czerwonych stacji paliw nie tylko zwiększa swoje zyski ze sprzedaży, ale staje się ambasadorem polskiej gospodarki i polskich marek - pisze w swoim felietonie Miłosz Manasterski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: projekt przyszłorocznego budżetu ma wiele niewiadomych

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 10:00
Przyszłoroczny budżet to raczej pewne ramy, w których wiele może się zmienić. Zależy to nie tylko od naszych działań, ale też od sytuacji w gospodarce światowej. W efekcie już teraz można zakładać, że budżet będzie w przyszłym roku nowelizowany. Wzrost gospodarczy może być niższy od zakładanego, a inflacja sporo wyższa - uważali goście audycji "Rządy Pieniądza": Monika Kurtek, główna ekonomistka Banku Pocztowego i Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego.  
rozwiń zwiń