X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Europejski Bank Inwestycyjny będzie doradzał polskiemu Klastrowi Technologii Wodorowych

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 19:01
Europejski Bank Inwestycyjny będzie doradcą polskiego Klastra Technologii Wodorowych. Dziś przedstawiciele obu instytucji podpisali umowę w tym zakresie.
Wiceprezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego Teresa Czerwińska (L) oraz prezes zarządu Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza Jarosław Filipczak (P) podczas uroczystości podpisania umowy o usługi doradcze Europejskiego Banku Inwestycyjnego dla Klastra Technologii Wodorowych w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie, 26 bm.
Wiceprezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego Teresa Czerwińska (L) oraz prezes zarządu Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza Jarosław Filipczak (P) podczas uroczystości podpisania umowy o usługi doradcze Europejskiego Banku Inwestycyjnego dla Klastra Technologii Wodorowych w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie, 26 bm. Foto: Wiceprezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego Teresa Czerwińska (L) oraz prezes zarządu Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza Jarosław Filipczak (P) podczas uroczystości podpisania umowy o usługi doradcze Europejskiego Banku Inwestycyjnego dla Klastra Technologii Wodorowych w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie, 26 bm. (sko) PAP/Tomasz

Wiceprezes EBI profesor Teresa Czerwińska powiedziała, że promowanie wodoru jako paliwa wpisuje się w politykę klimatyczną Unii Europejskiej.

Wyjaśniła, że celem umowy o usługi doradcze jest komercjalizacja jak największej liczy projektów Klastra Technologii Wodorowych.


Posłuchaj
00:18 ebi1.mp3 Wiceprezes EBI profesor Teresa Czerwińska powiedziała, że promowanie wodoru jako paliwa wpisuje się w politykę klimatyczną Unii Europejskiej. /IAR/.

 

Teresa Czerwińska dodała, że wodór jako paliwo musi być produkowany w sposób ekologiczny i tani.

- Chodzi o to aby zwiększenie udziału wodoru w miksie energetycznym stało się powszechne również ze względów kosztowych - wskazała wiceprezes EBI.


Posłuchaj
00:12 ebi2.mp3 Polski Klaster Technologii Wodorowych zrzesza 40 przedsiębiorstw, które wspólnie prowadzą badania i promują wodór jako ekologiczne paliwo. Jego dyrektor Piotr Maksyś powiedział, że jeden z ich projektów dotyczy pozyskiwania wodoru ze słonej wody w Morzu Bałtyckim. /IAR/.


Polski Klaster Technologii Wodorowych zrzesza 40 przedsiębiorstw, które wspólnie prowadzą badania i promują wodór jako ekologiczne paliwo.

Wodór z morskiej wody

Jego dyrektor Piotr Maksyś powiedział, że jeden z ich projektów dotyczy pozyskiwania wodoru ze słonej wody w Morzu Bałtyckim.

- Wiemy jaki jest obecnie problem ze słodką wodą na lądzie, dlatego żeby nie zużywać jej zasobów, które mamy dosyć ograniczone, stawiamy na wodę morską i jej specjalne przygotowanie - mówił Piotr Maksyś.


Posłuchaj
00:28 ebi3.mp3 Polska jest trzecim krajem unijnym, w którym EBI podpisał umowę o świadczenie usług doradczych i wspieranie inwestycji w technologie czystego wodoru. /IAR/.

 

- Ten projekt jest już w pełni przygotowany koncepcyjnie, jest wyceniony - dodał dyrektor Klastra Technologii Wodorowych.

Polska jest trzecim krajem unijnym, w którym EBI podpisał umowę o świadczenie usług doradczych i wspieranie inwestycji w technologie czystego wodoru.

IAR, jk

Czytaj także

Premier: w ciągu kolejnej dekady Polska może się stać wodorowym hubem

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 11:49
- Jednym z wielu elementów transformacji planu jest gospodarka wodorowa. Transformacja uwzględniająca wodór w całym łańcuchu kompetencji i wykorzystująca go w produkcji energii. Polska może stać się hubem wodorowym i będziemy pracowali nad tym, żeby tak się stało - powiedział premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Kurtyka: inwestycje w wodór szansą dla polskiej gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 12:10
Mamy różne źródła finansowania dla gospodarki wodorowej, m.in. w ramach dofinansowania z NFOŚiGW oraz funduszy unijnych - mówił minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka podczas spotkania dot. utworzenia Podkarpackiej Doliny Wodorowej. Jak dodał, inwestycje w #wodór to szansa na rozwój krajowego przemysłu i całej polskiej gospodarki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wodorowa strategia Orlenu: huby i stacje tankowania w Polsce, Czechach i na Słowacji oraz w Niemczech

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 13:16
Grupa Orlen planuje wybudować huby i stacje tankowania wodoru w Polsce, Czechach i na Słowacji. Będzie też wytwarzać to ekologiczne paliwo, wykorzystując słońce i wiatr.
rozwiń zwiń