X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rośnie liczba prosumentów w Polsce – już 650 tys. gospodarstw korzysta z własnych źródeł energii

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 17:51
- Według jeszcze nieoficjalnych i niepotwierdzonych informacji, w Polsce jest już 650 tys. prosumentów - oświadczył w Sejmie pełnomocnik rządu ds. OZE Ireneusz Zyska. Jak dodał, przypuszcza, że do końca roku powinien być ich już milion.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: pixabay

Zyska poinformował, że z dwóch pierwszych edycji programu "Mój prąd" skorzystało 266 tys. osób, natomiast w 3. edycji jest już ok. 60 tys. wniosków. Jak przypomniał, 3. edycja ruszyła 1 lipca, a nabór potrwa do końca roku.


energetyka1200.jpg
Krajowy Plan Odbudowy. 1,8 mld zł na zielone i wodorowe technologieBudżet 3. edycji to 534 mln zł i - jak stwierdził Zyska - zmierza już do wyczerpania.

- Jak się wyczerpie, będziemy się zastanawiać nad uzupełnieniem - dodał.

Pełnomocnik, tłumacząc dlaczego w programie "Mój prąd 3.0" dotację do paneli fotowoltaicznych obniżono z 5 do 3 tys. zł, stwierdził, że staniały i technologia i usługi instalacyjne.


panele słoneczne fotowoltaika energetyka 1200.jpg
"Mój Prąd" 3.0. Zaczyna się kolejny nabór wniosków w programie

- Zauważyliśmy, że nadmiarowe wsparcie powoduje zawyżanie cen - dodał Zyska.

Przygotowywana jest czwarta edycja programu "Mój Prąd"

Jak również poinformował, ministerstwo klimatu przygotowuje 4. edycję programu, której budżet będzie "znacznie większy". Zastrzegł, że program będzie przewidywał nie tylko dofinansowanie zakupu i montażu paneli fotowoltaicznych, ale też domowych magazynów: energii elektrycznej, ciepła, chłodu, systemów zarządzania energią oraz ładowarki dla samochodu elektrycznego.

Zyska ocenił, że 4. edycja programu powinna ruszyć od 1 stycznia 2022 r., i termin ten powinien być skorelowany z planowaną zmianą systemu rozliczeń nowych prosumentów.

PAP, jk

Czytaj także

OZE będzie bardziej dostępne. Rząd wprowadzi nowe rozwiązania

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 16:00
Zmiany definicji małej instalacji OZE, przedłużenie terminów działania niektórych mechanizmów wsparcia oraz złagodzenie regulacji dotyczących planowania przestrzennego dla źródeł odnawialnych - przewiduje projekt noweli ustawy o OZE, którym we wtorek ma zająć się rząd.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy za zieloną energią: w odwrocie kopciuchy, a instalacje OZE coraz bardziej popularne

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 13:26
Termomodernizacja oraz dopłaty do wymiany starych węglowych pieców zaczyna przynosić efekty. Jak wynika z badań CBOS, w ciągu ostatnich trzech lat odsetek deklarujących ogrzewanie węglem zmniejszył się o 9 punktów procentowych, z 59 proc. do 50 proc.; największe zmiany w sposobie ogrzewania zaszły na wsi oraz w mniejszych miastach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jedno z najważniejszych wyzwań nowożytnej historii ludzkości". Ireneusz Zyska o odejściu od paliw kopalnych

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 12:22
- Niezależnie od zmian, energia elektryczna będzie drożeć w kolejnych latach. To jest pewna stała - mówił w Polskim Radiu 24 Ireneusz Zyska, wiceminister klimatu odpowiedzialny za odnawialne źródła energii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"140 miliardów złotych w ciągu najbliższych 10 lat". Adam Czyżewski o inwestycjach PKN Orlen w Zielony Ład

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 14:04
- Do tej pory produkowaliśmy wodór na własne potrzeby, teraz chcemy go wykorzystać do zasilania pojazdów - mówił w Polskim Radiu 24 dr Adam Czyżewski, główny ekonomista PKN Orlen. 
rozwiń zwiń