X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

PGNiG zwiększa wydobycie gazu na Morzu Północnym. Objęło udziały w kolejnych złożach

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 13:12
Jak informuje polski koncern, norweska administracja naftowa wydała formalne zgody na objęcie przez PGNiG Upstream Norway udziałów w koncesjach na złożach produkcyjnych Kvitebjorn i Valemon na Morzu Północnym. Tym samym polski podmiot ma udziały w 32 koncesjach na tym obszarze.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

Polska spółka kupiła udziały w czterech koncesjach na tych złożach we wrześniu 2020 r. od Norske Shell. W obu złożach dominują zasoby gazu ziemnego.


oilrig 1200.jpg
PGNiG zaczyna eksploatację kolejnego złoża gazu w Norwegii. Wydobycie ruszy pod koniec 2021 roku

Dzięki nowym koncesjom polska spółka podwoi wydobycie gazu z norweskich złóż

Jak zaznaczył prezes PGNiG Paweł Majewski, zatwierdzone właśnie akwizycje dotyczą złóż już produkujących, a więc natychmiast przełożą się na znaczący wzrost wydobycia gazu przez spółkę w Norwegii.


"Prognozujemy, że w 2021 roku produkcja PGNiG Upstream Norway sięgnie 0,9 mld m sześc. gazu, co oznaczać będzie niemal dwukrotny wzrost w stosunku do poziomu wydobycia w 2020 r." – zaznaczył Majewski.

Gaz z norweskich złóż trafi do gazociągu Baltic Pipe

PGNiG Upstream Norway oszacowało, że dzięki transakcji średnia dzienna produkcja węglowodorów – ropy i gazu łącznie – wzrośnie o ok. 30 procent. Spółka szacuje, że w latach 2023-28, już po uruchomieniu gazociągu Baltic Pipe, oba nowo nabyte złoża będą dostarczać średnio ok. 0,2 mld m sześc. gazu rocznie.

Dwa złoża zawierają ropę i gaz

Na złożu Kvitebjorn PGNiG Upstream Norway kupiło 6,45 proc. udziałów. Pozostałe do wydobycia zasoby eksploatowanego od 2004 r. złoża szacuje się na ok. 184,3 mln ekwiwalentu baryłek ropy naftowej (boe).

W przypadku złoża Valemon PGNiG Upstream Norway kupiło 3,225 proc. udziałów. To produkujące od 2015 roku złoże zawiera ok. 29 mln boe zasobów pozostałych do wydobycia.

Dodatkowo spółka nabyła udziały w infrastrukturze służącej do transportu węglowodorów wydobywanych z obu złóż.

Polska spółka ma udziały w 32 koncesjach w norweskich złożach

PGNiG Upstream Norway wydobywa już gaz i ropę z 9 złóż: Skarv, Morvin, Vale, Vilje, Gina Krog, Skogul, Erfugl, Kvitebjorn i Valemon. Prace inwestycyjne i analityczne prowadzone są na pięciu kolejnych.

Według PGNiG, akwizycje w ciągu ostatnich czterech lat pozwoliły na zwiększenie zasobów gazu ziemnego i ropy naftowej na Norweskim Szelfie Kontynentalnym z ok. 80 mln do 208 mln boe. Polski koncern poprzez norweską spółkę ma ogółem udziały w 32 koncesjach.

PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sukces PGNiG w Norwegii. Spółka odkryła duże złoże gazu

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 13:48
Od 8 do 30 mld m sześc. gazu ziemnego i kondensatu - na tyle wstępnie szacowane są zasoby złoża, jakie rozpoznano na koncesji na Morzu Norweskim, która należy m.in. do PGNiG Upstream Norway. Spółka posiada 35 proc. udziałów w koncesji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielkopolska bogata w gaz ziemny. PGNiG odkrył nieznane złoże

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 11:11
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, przy współpracy z ORLEN Upstream, odkryło nowe złoże gazu w Wielkopolsce.
rozwiń zwiń