X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Dobre wieści dla kierowców. Benzyna i diesel stanieją, trochę więcej zapłacimy za autogaz

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 17:11
W nadchodzącym tygodniu tankowanie autogazu będzie droższe - przewidują analitycy portalu e-petrol. Natomiast BM Reflex wskazuje, że na części stacji możliwe są spadki cen diesla i benzyny.
Zgodnie z prognozami e-petrol.pl, w okresie między 19 i 25 sierpnia spodziewać się można kolejnych obniżek na stacjach benzynowych
Zgodnie z prognozami e-petrol.pl, w okresie między 19 i 25 sierpnia spodziewać się można kolejnych obniżek na stacjach benzynowychFoto: pixabay

Jak wskazał e-petrol.pl, średnie ceny autogazu na stacjach utrzymują się na poziomie 1,99 zł/l od połowy lipca tego roku, ale już w najbliższych dniach znalezienie stacji, gdzie będzie można zatankować autogaz za mniej niż 2 złote, będzie coraz trudniejsze.


samochód rodzina shutterstock 1200x660.jpg
Auto na gaz. Ulga dla portfela, ale co z silnikiem?

Za autogaz zapłacimy od 2,01 do 2,10 zł/l

Według analityków w nadchodzącym tygodniu za litr błękitnego paliwa trzeba będzie zapłacić od 2,01 do 2,10 zł. Tankowanie benzyny 95-oktanowej będzie kosztować od 4,40 do 4,51 zł/l, a diesla 4,27-4,38 zł/l.

Spadki cen ropy skutkują na razie obniżkami cen paliw

Wahania cen na rynku ropy są w dużym stopniu kompensowane zmianami kursu dolara i stabilizują poziom cen hurtowych - wskazują analitycy BM Reflex.

Ich zdaniem należy się spodziewać, że w kolejnym tygodniu na części stacji odnotujemy spadki, ale średnio w kraju obniżki będą coraz mniejsze.


pompa ropa naftowa 1200x660.jpg
Raport OPEC: jak zmieni się rynek ropy naftowej do 2045 r. pod wpływem koronawirusa i elektromobilności

Ale uwaga: spadkom cen ropy może przeszkodzić huragan Delta i strajki pracowników norweskich platform wydobywczych

Portal zwrócił uwagę, że w mijającym tygodniu nie brakowało wydarzeń, które mogły działać stymulująco na rynek naftowy i częściowo przynajmniej równoważyć wpływ koronawirusa, odpowiadającego za problemy z popytem na paliwa i kłopotami głównych gospodarek globu.


"Chodzi tu przede wszystkim o norweski strajk pracowników sektora wydobywczego, a także o huragan Delta, który lada chwila uderzyć może w wybrzeże Zatoki Meksykańskiej. Za czynnik pośrednio wspierający wzrosty można także uznać poprawę sytuacji zdrowotnej prezydenta USA Donalda Trumpa po leczeniu z powodu koronawirusa, co emocjonowało rynki w minionym tygodniu" - czytamy.

W dodatku Arabia Saudyjska może się wycofać z planów zwiększenia wydobycia

Analitycy Refleksu zwrócili uwagę, że Arabia Saudyjska rozważa wycofanie się z planów zwiększenia produkcji ropy naftowej od początku przyszłego roku.

Zgodnie z obowiązującym porozumieniem OPEC+ od sierpnia łączna skala redukcji produkcji ropy naftowej została zmniejszona z 9,7 mln baryłek dziennie do 7,7 mln baryłek.

Od początku przyszłego roku miał nastąpić kolejny wzrost produkcji, a skala ograniczeń wydobycia w ramach porozumienia OPEC+ miałaby spaść do 5,7 mln baryłek dziennie.

Trzeba też pamiętać o skutkach pandemii na zużycie paliw

Jednak kolejne światowe rekordy zakażeń koronawirusem i rosnąca nieprzewidywalność wpływu pandemii na popytową stronę rynku ropy naftowej oraz powrót na rynki ropy libijskiej zmuszają producentów ropy naftowej do kolejnej weryfikacji polityki podażowej - zaznaczyli.

Biuro podało też, że amerykańska Agencja Informacji Energetycznej (US EIA) zgodnie z najnowszymi prognozami spodziewa się średniej ceny ropy naftowej Brent w IV kwartale 2020 roku na poziomie 42 dol. za baryłkę. Prognozowana średnia cena dla roku 2021 to obecnie 47 dolarów. Jednocześnie EIA podkreśla, że w obecnej sytuacji wszystkie szacunki i prognozy obarczone są wyraźnie podwyższoną miarą niepewności - czytamy.

PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rafinerie nie chcą kupować ropy. Krach na rynku największy od niemal 40 lat

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 15:05
Ropa na amerykańskiej giełdzie paliw w poniedziałek około godziny 14.00 taniała o ponad 39 procent i jej cena spadła poniżej 12 dolarów za baryłkę. To największy spadek zanotowany w czasie jednej sesji od co najmniej 1982 roku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tańsze tankowanie na stacjach benzynowych: powodem koronawirus i mniejszy popyt na paliwa

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2020 16:00
Na stacjach paliw możliwe są niewielkie obniżki cen, zwłaszcza diesla - uważają analitycy portalu e-petrol. Natomiast według firmy analitycznej BM Reflex, jest szansa na na dalsze obniżki, jeśli ceny paliw w hurcie nie będą rosły po spadku w mijającym tygodniu.
rozwiń zwiń