X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Zamieszanie na rynkach szkodzi Lotosowi. Spółka podała wyniki za pierwszą połowę roku

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 10:59
Grupa Lotos zanotowała 1 mld 388 mln zł straty netto za pierwsze półrocze 2020 r., podczas gdy rok wcześniej miała 673 mln zł zysku - podała spółka w raporcie za pierwsze półrocze 2020 r.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Spółka poinformowała też, że za trzy miesiące zakończone 30 czerwca tego roku zanotowała 76,4 mln zł straty netto. Rok wcześniej w tym samym okresie miała 500,5 mln zł zysku netto.

"W pierwszym półroczu 2020 roku Grupa Kapitałowa Lotos wygenerowała wynik operacyjny powiększony o amortyzację i oczyszczony ze zdarzeń jednorazowych (tzw. oczyszczona EBITDA wg LIFO) na poziomie 722,6 mln zł wobec 1 mld 415,3 mln zł w pierwszym półroczu 2019 roku (spadek o 48,9 proc.). Natomiast skonsolidowana strata netto wyniosła -1 mld 388,0 mln zł, czyli wynik był o 2 mld 61,0 mln zł niższy niż w pierwszym półroczu 2019 roku" - napisano w sprawozdaniu zarządu.

Co ważne, strata w drugim kwartale (76,4 mln zł) była dużo mniejsza od tej, zanotowanej w pierwszym kwartale, gdy strata wyniosła ponad 1,3 miliarda złotych.

lotos1220.jpg
Obajtek: nie ma szans, by Rosjanie stali się współwłaścicielami Rafinerii Gdańskiej

Paliwowy gigant nie tylko w kraju

W skład grupy kapitałowej, oprócz Grupy Lotos SA, wchodzi obecnie 41 podmiotów. Prowadzą one swoją działalność w Polsce, Norwegii, Wielkiej Brytanii i na Litwie. Na koniec czerwca 2020 roku Grupa Kapitałowa Lotos zatrudniała 5 tys. 468 osób.

Lotos docelowo ma zostać przejęty przez PKN Orlen. W lipcu Komisja Europejska wydała warunkową zgodę w tej sprawie.

PolskieRadio24.pl, PAP, Lotos, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fuzja Orlenu z Lotosem. Prof. Krysiak: pozwoli Polsce uzyskać jeszcze silniejszą pozycję w regionie

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2020 19:30
- Była to długo wyczekiwana decyzja. To budowanie synergii od strony wieloproduktowego działania na rynkach, a także zaplecza badawczo-rozwojowego z dużym potencjałem środków finansowych - powiedział prof. Zbigniew Krysiak, ekonomista ze Szkoły Głównej Handlowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PKN Orlen: chcemy stworzyć koncern multienergetyczny. Musimy być wizjonerami

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2020 19:50
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek mówił w Polskim Radiu 24, że planowana fuzja połączonych Orlenu i Lotosu z PGNiG, będzie początkiem polskiego koncernu multienergetycznego. W sprawie połączenia firm w jedną podpisano już list intencyjny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grupa Lotos zostaje na GPW, jednak PKN Orlen nie rezygnuje z przejęcia spółki w całości

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 10:00
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek ocenia, że w perspektywie najbliższych dwóch lat nie będzie tematu zwiększenia udziału w Grupie Lotos do 100 proc. i wycofania jej z giełdy, gdyż Orlen musi realizować inne duże inwestycje. Docelowo chce jednak, by koncern miał 100 proc. udziału w swoich spółkach zależnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Daniel Obajtek: PKN Orlen przejmie Grupę Lotos na optymalnych warunkach

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2020 12:24
W sprawie przejęcia Grupy Lotos przez PKN Orlen wynegocjowaliśmy z Komisją Europejską optymalne warunki, Komisja Europejska żądała zdecydowanie więcej - powiedział w piątek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
rozwiń zwiń