X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

TAURON produkuje coraz więcej energii z wiatru. W zeszłym roku wzrost o 60%

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 11:42
TAURON mocno inwestuje w rozwój odnawialnych źródeł energii. Jak poinformowała spółka w komunikacie, w zeszłym roku farmy wiatrowe firmy wyprodukowały ok. 700 gigawatogodzin energii elektrycznej, co oznacza wzrost o 60% w porównaniu z 2018 rokiem. Taka ilość energii może pokryć roczne zapotrzebowanie 300 tysięcy gospodarstw domowych - czytamy w komunikacie spółki.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Blue Planet Studio/Shutterstock.com

Prezes TAURONA Filip Grzegorczyk wyjaśnia, że wzrost to m.in. efekt zakupu pięciu farm wiatrowych o mocy 180 megawatów, a także sprzyjającej pogody.

- Stale analizujemy możliwości akwizycji kolejnych projektów wiatrowych i fotowoltaicznych, a równocześnie rozwijamy własne, zielone przedsięwzięcia, w szczególności na terenach należących do Grupy - dodaje Filip Grzegorczyk.

TAURON rozwija potencjał OZE

Obecnie TAURON dysponuje dziewięcioma farmami wiatrowymi, zlokalizowanymi na północy i w centrum kraju. Łącznie turbiny mają moc około 380 megawatów.

Do 2025 roku TAURON, w oparciu o tzw. Zielony Zwrot, chce do 2025 roku zainwestować w lądowe farmy wiatrowe o mocy 900 megawatów, w farmy fotowoltaiczne o mocy 300 megawatów, a także zaangażować się w rozwój energetyki offshore. Dzięki tym krokom w 2030 roku udział nisko- i zeroemisyjnych źródeł energii w strukturze produkcji spółki ma wynieść ponad 65 procent.

W zeszłym roku TAURON wyprodukował ok. 50 terawatogodzin energii elektrycznej.

PolskieRadio24.pl, komunikat, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

TAURON rozbudowuje kopalnię Janina. Górnicy uzyskają dostęp do nowych złóż węgla

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 13:21
Dzięki tej inwestycji górnicy uzyskają dostęp do wysokiej jakości złóż węgla energetycznego, które pozwolą ich zakładowi funkcjonować jeszcze przez kilkadziesiąt lat. TAURON Wydobycie rozbudowuje kopalnię Janina w Libiążu w Małopolsce. W kopalni powstał m.in. nowy poziom górniczy, modernizowany jest też zakład przeróbki węgla. Inwestycja jest gotowa w 75 procentach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ponad 30 tysięcy nowych instalacji OZE. Tauron podsumowuje 2019 rok

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2020 12:43
W zeszłym roku działająca na południu Polski firma Tauron Dystrybucja przyłączyła do sieci energetycznej 30,4 tys. mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii o łącznej mocy 206 megawatów. To blisko czterokrotnie więcej niż rok wcześniej, kiedy przyłączono ponad 8 tys. mikroinstalacji o mocy 48 MW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tauron Polska Energia ostrzega swoich klientów przed fałszywymi wezwaniami do zapłaty

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2020 12:30
Spółka Tauron Polska Energia apeluje do swoich klientów, aby nie reagować na wysłane drogę e-mailową wezwania do zapłaty zaległych rachunków. Przestępcy straszą przerwaniem dostaw prądu, jeśli nie otrzymają pieniędzy w ciągu doby. Tymczasem prawdziwe wezwania do uregulowania zaległości, wysyłane są w formie tradycyjnego listu i zawsze bez podawania numeru konta bankowego.
rozwiń zwiń