X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Jest nowy prezes PGE. Wojciech Dąbrowski chce stawiać na zieloną energię

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2020 09:21
Rada Nadzorcza Polskiej Grupy Energetycznej powołała Wojciecha Dąbrowskiego na stanowisko prezesa spółki. Nowy prezes zapowiada "zielony kierunek z uszanowaniem konwencjonalnej podstawy".
Wojciech Dąbrowski
Wojciech DąbrowskiFoto: Wojciech Strozyk/REPORTER

Wiceprezesem ds. innowacji został Paweł Śliwa, za sprawy operacyjne będzie odpowiadał Ryszard Wasiłek. Jak poinformowano w komunikacie, wiceprezesem ds. korporacyjnych będzie Paweł Cioch, za finanse firmy zaś odpowiadać będzie Paweł Strączyński. Kadencja zarządu trwa trzy lata.

OZE, ale i konwencjonalna energetyka

- Unijna polityka klimatyczna, zielony ład, dekarbonizacja, społeczne oczekiwania to elementy, które już wpływają na sektor energetyczny i będą determinować pracę zarządu PGE. Zielony kierunek z uszanowaniem konwencjonalnej podstawy to cel, który stawiam przed sobą – powiedział, cytowany w komunikacie spółki, prezes Wojciech Dąbrowski.

Jego zdaniem transformacja energetyczna musi być przeprowadzona w sposób niezagrażający polskiej gospodarce, a Grupa PGE ma wyznaczać trendy w sektorze.

- Będziemy chcieli wykorzystać mechanizmy finansowe służące celowi neutralności klimatycznej w oparciu o racjonalny harmonogram. Za kluczowy element powodzenia w realizacji celów uznaję nastawienie pracowników spółki i ich zorientowanie na współpracę. Transformacja w kierunku OZE musi być i będzie realizowana ze stroną społeczną – dodał Dąbrowski.

W komunikacie dodano, że nowy zarząd firmy planuje audyt projektów i "pilną, w perspektywie dwóch miesięcy", prezentację działań grupy PGE.

Kim jest Wojciech Dąbrowski?

Wojciech Dąbrowski od 10 lat pełni funkcje menadżerskie w sektorze energetycznym. Od listopada 2017 r. do lutego 2020 r. był prezesem zarządu PGE Energia Ciepła, gdzie przeprowadził proces integracji polskich aktywów ciepłowniczych kupionych przez Grupę PGE od francuskiego EDF. Od stycznia 2016 r. do listopada 2017 r. był prezesem PGNiG Termika. W latach 2011-2016 pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Zakładu Energetyki Cieplnej w Wołominie.

Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Prawa i Administracji, gdzie uzyskał tytuł magistra nauk prawnych. Ukończył również studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa w zakresie Eksploatacji elektrowni i elektrociepłowni parowych, gazowych i parowo-gazowych oraz w Akademii Leona Koźmińskiego i na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Zarządzania – Zarządzanie w Administracji Publicznej.

PolskieRadio24.pl, PGE, PAP, md

Zobacz więcej na temat: PGE energetyka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rozwój elektromobilności w Polsce. Przy oddziałach ZUS naładujesz samochód

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 15:26
W czwartek w Siedlcach na V Ogólnopolskim Szczycie Gospodarczym ZUS i PGE Polska Grupa Energetyczna podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w tym zakresie. Chodzi o stworzenie sieci stacji ładowania tego typu pojazdów. Ma się to przyczynić do upowszechniania elektromobilności w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PGE i Volkswagen wybudują w Polsce nowe stacje dla elektrycznych aut

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 13:50
PGE Nowa Energia we współpracy z siecią dealerską Grupy Volkswagen planuje zainstalować w ciągu 2 lat do 300 ogólnodostępnych punktów do ładowania samochodów elektrycznych - podała w poniedziałek spółka. Wszystkie ładowarki będą zasilane energią ze źródeł odnawialnych.
rozwiń zwiń