X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Ponad 30 tysięcy nowych instalacji OZE. Tauron podsumowuje 2019 rok

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2020 12:43
W zeszłym roku działająca na południu Polski firma Tauron Dystrybucja przyłączyła do sieci energetycznej 30,4 tys. mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii o łącznej mocy 206 megawatów. To blisko czterokrotnie więcej niż rok wcześniej, kiedy przyłączono ponad 8 tys. mikroinstalacji o mocy 48 MW.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock

W sumie Tauron przyłączył już do sieci energetycznej ponad 47 tys. mikroinstalacji, głównie fotowoltaicznych, o łącznej mocy 309 megawatów.

Mikroinstalacja to odnawialne źródło energii elektrycznej o mocy zainstalowanej do 50 kW.

W ostatnich trzech latach ilość takich instalacji rośnie skokowo - z ponad 4 tys. w roku 2017 (o łącznej mocy 24 megawatów), poprzez ponad 8 tys. (o łącznej mocy 48 megawatów) w roku 2018 do przeszło 30,4 tys. w ubiegłym roku.

Łączna moc wszystkich przyłączonych w ubiegłym roku odnawialnych źródeł energii wyniosła 278 megawatów, z czego 206 MW to mikroinstalacje.

Rozwój OZE dzięki programowi "Mój prąd"

Tylko w czwartym kwartale 2019 roku do sieci przyłączono 16 tys. mikroinstalacji o mocy 104 megawatów. To więcej niż łącznie w poprzednich dwóch latach. Wzrost jest efektem rządowego programu "Mój prąd", który dofinansowuje zakup fotowoltaiki. W styczniu ruszył kolejny nabór do tego programu. Eksperci prognozują, że zainteresowanie instalowaniem fotowoltaiki będzie nadal rosło.

- Spodziewamy się, że w 2020 r. do naszej sieci energetycznej może zostać przyłączonych jeszcze więcej mikroinstalacji niż w ubiegłym roku. Tak wygląda dziś rynek - powiedział prezes grupy Tauron Filip Grzegorczyk, cytowany w poniedziałkowym komunikacie prasowym grupy.

Spośród wszystkich przyłączonych w 2019 r. odnawialnych źródeł energii, zdecydowana większość została wykonana w technologii fotowoltaicznej. Ponadto do sieci przyłączono trzy elektrownie wiatrowe i pięć wodnych.

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak