X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Dywersyfikacja w praktyce. Z Rosji importujemy coraz mniej gazu

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2020 12:43
Spada udział gazu z Rosji w imporcie tego surowca do Polski. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo poinformowało, że w 2019 roku stanowił on około 60 procent, wobec 67 procent rok wcześniej.
Gazociąg - zdj. ilustracyjne
Gazociąg - zdj. ilustracyjneFoto: evgenii mitroshin/ Shutterstock
  • Udział rosyjskiego gazu w imporcie tego surowca do Polski jest coraz niższy
  • PGNiG sprowadza coraz więcej gazu skroplonego
  • W pierwszym kwartale będzie dużo dostaw LNG, z różnych kierunków

Więcej za to sprowadzamy gazu skroplonego. W ubiegłym roku jego udział w imporcie wzrósł do około 23 procent z około 20 procent rok wcześniej.


gaz 1200 shutterstock.jpg
Trzy nowe koncesje PGNiG na poszukiwanie gazu na Morzu Norweskim

- Z roku na rok widać wyraźny wzrost wolumenu skroplonego gazu ziemnego, który sprowadzamy przez Terminal LNG imienia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu. Pierwszy kwartał 2020 roku będzie najintensywniejszy pod względem dostaw LNG - czytamy w komunikacie. Jak podkreśla spółka w komunikacie, do końca marca tego roku zostanie odebranych 10 dostaw z różnych kierunków.

Gaz skroplony z różnych kierunków

W 2019 roku PGNiG sprowadziło do Polski 3,43 miliardy metrów sześciennych skroplonego gazu ziemnego - to o ponad jedną czwartą więcej niż rok wcześniej.

Import LNG z USA, Kataru i Norwegii wzrósł o około 0,7 miliarda metrów sześciennych (po regazyfikacji) w stosunku do roku 2018. Import z kierunku wschodniego wyniósł w 2019 roku 8,95 mld metrów sześciennych w porównaniu z 9,04 mld metrów sześciennych rok wcześniej.

PolskieRadio24.pl, IAR, komunikat, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jest umowa PGNiG z Ukraińcami. Będą wspólne poszukiwania gazu przy granicy

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 11:48
PGNiG podpisało z ERU Management Services umowę o współpracy w zakresie działalności poszukiwania złóż węglowodorów w zachodniej części Ukrainy, przy granicy z Polską. Umowa przewiduje wspólne prace w obwodzie lwowskim na podstawie koncesji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PGNIG chce inwestować w start-upy. Chodzi o dostęp do nowych technologii

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 12:20
Gazowy potentat PGNiG powołał fundusz venture capital, żeby finansować nowe technologie dla energetyki - czytamy na stronie internetowej "Pulsu Biznesu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co wpływa na ceny gazu ziemnego?

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2019 06:00
Z roku na rok w Polsce zużywamy coraz więcej błękitnego paliwa. Na wzrost wpływa w dużej mierze wykorzystanie gazu przez zakłady przemysłowe i elektrociepłownie, których nowoczesne kotły zasilane są właśnie gazem ziemnym. Co wpływa na jego cenę, w jaki sposób się ona kształtuje i jak ta rejestrowana na giełdzie energii przekłada się na nasze opłaty?
rozwiń zwiń