X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Jacek Sasin: podwyżki cen prądu zrekompensujemy w przyszłym roku

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 11:51
 - Wzrost cen energii elektrycznej dla odbiorców indywidualnych zrekompensujemy w 2021 roku, kiedy będzie można określić, o ile więcej polska rodzina zapłaciła za prąd w 2020 roku - poinformował minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Jak dodał, koszt całej operacji to około 3 miliardy złotych.
Jacek Sasin
Jacek SasinFoto: Flickr/KPRM
  • Jacek Sasin: kończymy prace nad projektem ustawy ws. rekompensat
  • Minister: wzrost cen prądu dla odbiorców indywidualnych zrekompensujemy w 2021 roku
  • Maksymalny koszt takich rekompensat to ok. 3 mld zł.

Jacek Sasin, pytany w TVN 24, czy w 2020 roku ceny prądu wzrosną i czy wszyscy odbiorcy zapłacą za prąd więcej, odparł, że "cena prądu rośnie nie dlatego, że rząd podejmuje takie decyzje, tylko dlatego, że obiektywnie cena prądu rośnie nie tylko w Polsce, ale w całej Europie". Jak dodał, "jest to wynik również polityki klimatycznej, (...) która nakłada na producentów energii opłaty związane z emisją CO2".

Będą rekompensaty za podwyżki

Minister potwierdził wcześniejsze deklaracje, że powstanie mechanizm, który zrekompensuje odbiorcom indywidualnym podwyżki cen prądu. Jak ocenił, gdyby wszyscy zwrócili się o rekompensaty, ich koszt wyniósłby ok. 3 mld zł. Dodał, że wydatki te będą zapisane w budżecie państwa na przyszły rok.

jacek sasin pap 1200.jpg
Jacek Sasin: zrobimy wszystko, by gospodarstwa domowe nie odczuły nowych cen prądu

I to własnie w 2021 roku mają być wypłacane rekompensaty za tegoroczne podwyżki.

- Zasada będzie taka, że po końcu roku, kiedy każdy będzie już wiedział, i będziemy mogli już określić, ile więcej każda pojedyncza polska rodzina zapłaciła za prąd w wymiarze rocznym, zrekompensujemy tę różnicę - tłumaczył minister aktywów państwowych. Jak dodał, prace nad projektem ustawy ws. rekompensat są finalizowane.

W 2019 roku ceny prądu dla odbiorców indywidualnych zostały ustawowo "zamrożone", natomiast przemysł energochłonny uzyskał wsparcie od państwa. W tym roku odbiorcy indywidualni mogą się już spodziewać podwyżek (zależnych od taryfy operatora, zazwyczaj kilkunastoprocentowych).

PolskieRadio24.pl, PAP, TVN24, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Sasin: rząd zaproponuje rekompensaty dla odbiorców prądu

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2019 18:00
- Rząd zaproponuje w najbliższym czasie rozwiązania ustawowe, które ustanowią rekompensaty dla indywidualnych odbiorców energii elektrycznej - poinformował minister aktywów państwowych Jacek Sasin. To konsekwencja decyzji URE ws. taryf.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Sasin: pomimo trudnej sytuacji, spółki energetyczne inwestują w energię odnawialną

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2019 08:04
- Spółki energetyczne w polskich warunkach nie są firmami, które mają przynosić wielkie zyski. Mamy również problem z cenami energii elektrycznej i te spółki nie zarabiają tyle, ile by chciały - mówił w "Sygnałach dnia" Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.
rozwiń zwiń