X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Program Mój Prąd się rozwija. Od przyszłego roku obejmie też spółdzielnie mieszkaniowe

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 11:35
Władze mówią o sukcesie programu Mój Prąd, który ma wspierać rozwój energetyki prosumenckiej. Tymczasem, jak informuje Portal Samorządowy, są już plany jego rozszerzenia. Obecnie ze wsparcia na budowę instalacji mogą korzystać osoby fizyczne, ale od przyszłego roku powstanie analogiczny program, skierowany do spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.
Pakiet prosumencki przyjęty przez Sejm: firmy wyprodukują prąd z OZE na własne potrzeby.
Pakiet prosumencki przyjęty przez Sejm: firmy wyprodukują prąd z OZE na własne potrzeby.Foto: shutterstock, Kiryl Lis

Spółdzielnie o środki na budowę np. instalacji fotowoltaicznych będą mogły ubiegać się od wiosny przyszłego roku. Rozdysponowywać fundusze będą Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, tak jak w przypadku konsumenckiej odnogi programu. W grę wchodzą też np. nisko oprocentowane pożyczki.

Trwają prace nad rozwojem programu

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do końca roku ma wypracować założenia nowego programu, roboczo nazwanego Mój Prąd 2. Pierwsze wypłaty mają ruszyć na koniec pierwszego kwartału przyszłego roku. 

Dotychczas z programu wypłacono 25 milionów złotych. Środki te trafią na dofinansowanie budowy instalacji fotowoltaicznych koło domów.

PolskieRadio24.pl, portalsamorzadowy.pl, md

Zobacz więcej na temat: energetyka fotowoltanika
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Energetyka prosumencka. "To się opłaca"

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2018 10:09
Głównym filarem programu "Energia plus" będzie energetyka prosumencka, rozporoszona - powiedziała w Radiu Kraków minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Program "Mój Prąd" nabiera tempa. Można już pobierać druki

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2019 13:47
Minister energii Krzysztof Tchórzewski poinformował, że można już pobierać druki w sprawie dofinansowania instalacji fotowoltaicznych w ramach programu "Mój Prąd". Maksymalnie na ten cel można otrzymać 5 tysięcy złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: farmy wiatrowe na Bałtyku szansą dla polskiej energetyki

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 09:13
- Dokonujemy głębokiej transformacji energetycznej, zmniejszamy uzależnienie od węgla, ale to wszystko musi się odbywać w tempie, które jest dla Polski odpowiednie - powiedział premier Mateusz Morawiecki w "Sygnałach dnia". Zapewnił, że władze są zdeterminowane, by rozwijać OZE i przyjazną środowisku energetykę. Wskazywał, że jednym z pomysłów jest np. budowanie farm wiatrowych na Bałtyku.
rozwiń zwiń