X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Zaczynają się obrady forum energetycznego USA i Europy Wschodniej w Wilnie

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 08:15
W Wilnie obraduje dziś forum energetyczne USA i Europy Wschodniej. W wydarzeniu biorą udział między innymi amerykański sekretarz energii Rick Perry oraz ministrowie energetyki państw Europy Środkowo-Wschodniej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Wczoraj Rick Perry spotkał się z ministrami energetyki Litwy, Łotwy i Estonii. Podpisana została deklaracja zapewniająca wsparcie Stanów Zjednoczonych dla ochrony infrastruktury energetycznej państw bałtyckich przed cyberatakami. Mimo że w dokumencie nie zostały wymienione źródła zagrożenia, to litewscy komentatorzy przypominają o ostrzeżeniach służb bezpieczeństwa z początku roku, że sektor energetyczny na Litwie może stać się celem rosyjskich cyberataków.

Kontynuacja transatlantyckiej współpracy

Dzisiejsze forum jest już drugim tego typu szczytem transatlantyckiej współpracy energetycznej. Tym razem dotyczy wyzwań związanych z bezpieczeństwem energetycznym w regionie oraz możliwości przyciągnięcia nowych inwestycji. Podczas forum poruszone będą tematy dotyczące dywersyfikacji źródeł energii, synchronizacji sieci Litwy, Łotwy i Estonii z Europą Zachodnią oraz projektów infrastrukturalnych. Uczestnicy forum będą też mówić o innowacyjnych, niskoemisyjnych technologiach.

W ocenie litewskiego ministra energetyki Żygimantasa Vaicziunasa, organizacja tego typu wydarzenia w Wilnie jest dowodem na to, że Litwa stała się regionalnym liderem w dziedzinie energetyki.

Forum energetyczne w Wilnie zostało zorganizowane z inicjatywy Ricka Perry'ego w celu zwiększenia wsparcia rządu Stanów Zjednoczonych i biznesu dla projektów energetycznych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Synchronizacja sieci energetycznej krajów bałtyckich z Europą Zachodnią planowana jest na rok 2025.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Zobacz więcej na temat: energetyka Litwa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marszałek Senatu: Polska powinna współpracować z Litwą w energetyce i wojskowo

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2019 06:53
- Energetyka, współpraca polityczna i gospodarcza oraz współpraca w ramach NATO - to płaszczyzny współdziałania z Litwą obecnie i na przyszłość - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Ocenił, że nasze kontakty z Litwą są najlepsze od lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: Litwa sygnalizuje, że Polska jest jej najważniejszym partnerem

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 17:13
Relacje Polski i Litwy są teraz najlepsze od 10-15 lat i jest olbrzymi potencjał, by poprawiały się jeszcze bardziej – ocenił w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Łukasz Jasina, analityk Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: na Litwie mówią, że Polska jest bramą do Europy

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 18:00
Wizyta prezydenta Litwy ma wymiar symboliczny, odbywa się w ślad za obchodami ważnych rocznic historycznych, które przypominały o wielosetletniej współpracy i bliskości kulturowej Polski i Litwy – rocznicy Unii Lubelskiej czy bitwy pod Grunwaldem – mówi Dominik Wilczewski (Instytut Europy Środkowej).
rozwiń zwiń