X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

TAURON wspiera Stalową Wolę. Kolejna inwestycja w dziedzinie energetyki

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 11:56
Przedstawiciele spółki TAURON i władz Stalowej Woli podpisali list intencyjny w sprawie zbudowania w mieście nowoczesnej instalacji spalania paliw alternatywnych. Będzie ona pracowała przy modernizowanej obecnie miejskiej elektrociepłowni.
Podpisanie listu intencyjnego ws. nowej instalacji
Podpisanie listu intencyjnego ws. nowej instalacjiFoto: TAURON

Paliwa alternatywne to wszelkie paliwa dopuszczone przez prawo do spalania, inne od tych konwencjonalnych, takich jak gaz czy ropa, oraz nuklearnych.

Energia ze Stalowej Woli

Prezes TAURON Polska Energia Filip Grzegorczyk wyraził nadzieję, że nowa inwestycja przyczyni się do lepszego komfortu życia mieszkańców i stworzy dobre miejsca pracy.

- Chcemy, by nowa instalacja służyła mieszkańcom miasta, a ponadto stała się atrakcyjnym miejscem pracy w Stalowej Woli (...) Stalowa Wola to ważne miejsce na energetycznej mapie Polski. Cieszę się, że miasto zainteresowane jest budową nowoczesnej instalacji RDF. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe będzie wykorzystanie zawodowego potencjału mieszkańców Stalowej Woli - powiedział.

Z kolei prezydent miasta Lucjusz Nadbereźny podkreślił, że inwestycja przyczyni się do modernizacji energetycznej Stalowej Woli. 

- Stalowa Wola to ważne miejsce na energetycznej mapie Polski. Cieszę się, że miasto zainteresowane jest budową nowoczesnej instalacji RDF. Ten projekt pozwoli nam wykonać ruch w kierunku rozwoju w zakresie energetyki spełniającej najwyższe standardy, to także dowód, że TAURON jest otwarty na lokalne potrzeby mieszkańców Stalowej Woli, a dla miasta jest partnerem odpowiedzialnym społeczniemożliwe będzie wykorzystanie zawodowego potencjału mieszkańców Stalowej Woli - mówił.

Modernizacja miejscowej elektrociepłowni

Nowa instalacja będzie docelowo pracować przy miejscowej elektrociepłowni, która od kilku lat jest modernizowana. Obecnie powstaje tam nowoczesny, gazowo-parowy blok energetyczny o mocy 450 megawatów. 

TAURON planuje też w Stalowej Woli zbudować farmę fotowoltaiczną. Projekt jest w fazie planowana i uzyskiwania niezbędnych zgód.

PolskieRadio24.pl, komunikat, md

Zobacz więcej na temat: Tauron Polska Energia energetyka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowe technologie pomogą oszczędzić. TAURON zmodernizuje elektrownię

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 14:05
Ponad 100 milionów złotych oszczędności ma przynieść modernizacja elektrowni w Łagiszy przez grupę TAURON. Chodzi o przystosowanie jej do zaostrzonych norm emisji. Oszczędności ma przynieść projekt naukowo-badawczy, zakładający wprowadzenie nowych substancji do procedu produkcji energii elektrycznej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tauron zarobił w pierwszym kwartale ponad pół miliona złotych

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 12:15
Zysk grupy Tauron w pierwszym kwartale tego roku wyniósł 525 mln zł wobec prawie 637 mln zł zysku przed rokiem - podała spółka w komunikacie prasowym. Dodano, że przychody grupy Tauron wzrosły do 5,3 mld zł, tj. o 15 proc. rok do roku
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bardzo Ważny Projekt" Tauron ma sporo planów na przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 19:19
Energetyczny gigant chce iść z duchem czasu i podążać za trendami. Tauron, jeden z największych polskich koncernów energetycznych chce, by do 2030 roku 66% jego aktywów stanowiły aktywa nisko- i zeroemisyjne. Obecnej kondycji spółki i planom na przyszłość była poświęcona wtorkowa audycja "Bardzo Ważny Projekt" w radiowej Trójce.
rozwiń zwiń