X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Bardzo Ważny Projekt" Tauron ma sporo planów na przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 19:19
Energetyczny gigant chce iść z duchem czasu i podążać za trendami. Tauron, jeden z największych polskich koncernów energetycznych chce, by do 2030 roku 66% jego aktywów stanowiły aktywa nisko- i zeroemisyjne. Obecnej kondycji spółki i planom na przyszłość była poświęcona wtorkowa audycja "Bardzo Ważny Projekt" w radiowej Trójce.
Audio
  • Tauron coraz silniej stawia na niską emisję (Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, yuttana Contributor Studio

Wiceprezes koncernu Kamil Kamiński mówił, że jego spółka dostrzega, że coraz więcej ludzi chce, by energia nie tylko była dobrej jakości, ale też by była wytwarzana w sposób w miarę jak najmniej szkodliwy dla środowiska. Z tego powodu w zaprezentowanej dzisiaj strategii transformacji energetycznej znalazły się zapisy, zakładające położenie większego nacisku na odnawialne źródła energii.

W tym celu koncern - wyjaśniał Kamil Kamiński - chce przesunąć część środków z innych obszarów, by mocniej zainwestować w OZE. W 25% koncern chce wytwarzać z tych źrodeł 25% energii, a po 2030 - 66% procent. Gość Trójki mówił, że koncern chce się skupić m.in. na inwestowaniu w fotowoltaikę i farmy wiatrowe.

Gospodarzem audycji był Arkadiusz Ekiert.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Trójka, Arkadiusz Ekiert, md

Zobacz więcej na temat: Tauron Polska Energia energetyka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tauron zarobił w pierwszym kwartale ponad pół miliona złotych

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 12:15
Zysk grupy Tauron w pierwszym kwartale tego roku wyniósł 525 mln zł wobec prawie 637 mln zł zysku przed rokiem - podała spółka w komunikacie prasowym. Dodano, że przychody grupy Tauron wzrosły do 5,3 mld zł, tj. o 15 proc. rok do roku
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grupa Tauron zamierza postawić na nisko- i zeroemisyjne źródła energii

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 16:16
Grupa energetyczna Tauron, której moce wytwórcze oparte są obecnie przede wszystkim na węglu kamiennym, w perspektywie najbliższej dekady zamierza postawić na nisko- i zeroemisyjne źródła energii. W 2030 r. ich udział w miksie wytwórczym grupy ma przekroczyć 65 proc. - podał Tauron.
rozwiń zwiń