X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Tauron zarobił w pierwszym kwartale ponad pół miliona złotych

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 12:15
Zysk grupy Tauron w pierwszym kwartale tego roku wyniósł 525 mln zł wobec prawie 637 mln zł zysku przed rokiem - podała spółka w komunikacie prasowym. Dodano, że przychody grupy Tauron wzrosły do 5,3 mld zł, tj. o 15 proc. rok do roku
Tauron oferuje kompleksowe podejście do wymiany pieca, finansowanie w ramach rat zero procent i dostarczanie najtańszego paliwa na rynku  energii elektrycznej albo gazu
Tauron oferuje kompleksowe podejście do wymiany pieca, finansowanie w ramach rat zero procent i dostarczanie najtańszego paliwa na rynku – energii elektrycznej albo gazuFoto: mat. prasowy Tauron

-Wzrost przychodów ze sprzedaży był przede wszystkim konsekwencją uzyskiwania wyższych cen sprzedaży energii elektrycznej - podała spółka.

Zysk grupy Tauron w I kwartale tego roku. wyniósł 525 mln zł wobec blisko 637 mln zł w analogicznym okresie roku 2018, jest to spadek o 18 proc. rok do roku. Marża zysku w tym roku wyniosła 9,9 proc. wobec 13,7 proc. w analogicznym okresie 2018 roku - podano.

W komunikacie wskazano, że nakłady inwestycyjne Grupy Tauron w pierwszym kwartale 2019 r. wyniosły 727 mln zł i były wyższe o 20 proc. w porównaniu z wydatkami poniesionymi w 2018 roku (606 mln zł).

Kierownictwo zadowolone z wyników

- W pierwszym kwartale 2019 r. Grupa osiągnęła bardzo dobre wyniki finansowe, które były wyższe od oczekiwanych przez rynek – powiedział, cytowany w komunikacie prezes zarządu grupy Tauron, Filip Grzegorczyk.

- Nasza największa inwestycja, blok o mocy 910 MW w Jaworznie, znajduje się w końcowej fazie realizacji. "Na koniec pierwszego kwartału zaawansowanie tego projektu przekroczyło 90 proc. Blok będzie spełniał surowe normy z zakresu ochrony środowiska i pozwoli wyłączyć z eksploatacji nasze najstarsze jednostki wytwórcze - dodał.

Nie tylko energetyka konwencjonalna

Spółka poinformowała, że w I kwartale Tauron przyłączył do swojej sieci dystrybucyjnej 2,5 tys. odnawialnych źródeł energii o łącznej mocy blisko 35 MW, czyli ponad dwa razy większej niż rok wcześniej.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, PAP, md

Zobacz więcej na temat: Tauron Polska Energia energetyka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fitch Ratings utrzymała długoterminowy rating TAURONA

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 07:10
Agencja ratingowa zwraca uwagę na przyszłe wpływy z rynku mocy, znaczący udział regulowanego segmentu Dystrybucja w wyniku EBITDA Grupy oraz ograniczenie nakładów inwestycyjnych po zakończeniu budowy bloku 910 MW w Jaworznie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tauron będzie miał ponad 150 stacji ładowania aut elektrycznych

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 17:04
Projekt Taurona pod nazwą Operator II zakłada posiadanie sieci ponad 150 własnych stacji ładowania aut elektrycznych w Polsce oraz kompletny system do zarzadzania elektromobilnością.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe technologie pomogą oszczędzić. TAURON zmodernizuje elektrownię

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 14:05
Ponad 100 milionów złotych oszczędności ma przynieść modernizacja elektrowni w Łagiszy przez grupę TAURON. Chodzi o przystosowanie jej do zaostrzonych norm emisji. Oszczędności ma przynieść projekt naukowo-badawczy, zakładający wprowadzenie nowych substancji do procedu produkcji energii elektrycznej. 
rozwiń zwiń