X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Rząd stawia tamę „kopciuchom”. Będzie zakaz importu i handlu takimi piecami

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 14:17
Rząd przyjął  projekt ustawy ministerstwa środowiska zakładający szybszą walkę ze smogiem. Do sejmu trafi także nowelizacja ustawy o Inspekcji handlowej, która ma uszczelnić handel "kopciuchami" poprzez kontrolę punktów sprzedaży kotłów.
Audio
  • Co zawiera projekt ustawy ministerstwa środowiska zakładający szybszą walkę ze smogiem, wyjasnia w radiowej Jedynce Aleksander Brzózka rzecznik ministerstwa środowiska. /Tomasz Matusiak, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
ekologia
ekologiaFoto: shutterstock

− W przypadku przekroczenia poziomu alarmowego dla trujących pyłów w powietrzu w danej strefie, samorządy będą musiały szybciej wdrażać działania na rzecz walki ze smogiem, mówi Aleksander Brzózka rzecznik ministerstwa środowiska.

Plany naprawcze prowadzące do ograniczenia zanieczyszczeń

Jak wyjaśnia, efektem nowelizacji ma być zobowiązanie organów sporządzających plany ochrony powietrza, aby plany naprawcze przewidywały znaczące ograniczenie zanieczyszczeń i to w możliwie najkrótszym terminie.

Raporty, kontrole

Rzecznik dodaje, że nowe zapisy nakładają na marszałków obowiązek przygotowywania okresowych raportów.

Zakaz importu nieekologicznych kotłów

Rząd przyjął również nowelizację ustawy o Inspekcji handlowej. Chodzi o to, aby do Polski nie były sprowadzane nieekologiczne kotły.

Kontrole w sklepach handlujących kotłami

−Projekt ministerstwa przedsiębiorczości i technologii wprowadza kontrole w punktach sprzedaży pieców przez inspektorów handlowych, mówi Piotr Woźny, pełnomocnik rządu do spraw programu "Czyste Powietrze".

− Kontrole punktów sprzedaży pieców są dobrym pomysłem zapewnia Sławek Brzózek z Fundacji "Nasza Ziemia"

Za handel gorszej jakości kotłami ma grozić kara grzywny od 10 tysięcy złotych. Szacuje się, że nielegalny handel stanowi od 20 do 25 procent rynku.

Tomasz Matusiak

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak