X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Nowe technologie pomogą oszczędzić. TAURON zmodernizuje elektrownię

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 14:05
Ponad 100 milionów złotych oszczędności ma przynieść modernizacja elektrowni w Łagiszy przez grupę TAURON. Chodzi o przystosowanie jej do zaostrzonych norm emisji. Oszczędności ma przynieść projekt naukowo-badawczy, zakładający wprowadzenie nowych substancji do procedu produkcji energii elektrycznej. 
Elektrownia Tauronu
Elektrownia TauronuFoto: TAURON

Jak czytamy w komunikacie, zastosowanie nowych sorbentów (substancji) pozwoli uniknąć konieczności budowy instalacji do odsiarczania i odchlorowywania spalin. 

- W konsekwencji projekt badawczo-rozwojowy o wartości dwóch milionów złotych, przyniesie ograniczenie nakładów inwestycyjnych na poziomie ponad 100 mln złotych - wyjaśnia wiceprezes TAURON Polska Energia Jarosław Broda. 

TAURON sprawdza też możliwość wykorzystania podobnych rozwiązań w innych elektrowniach, m.in. w Jaworznie.

Ostrzejsze normy emisji

W ten sposób spółka chce się przygotować do nowych, zaostrzonych norm emisji spalin. Przyjęte przez Unię Europejską w 2017 roku konkluzje BAT, nakładają na duże obiekty energetycznego spalania restrykcyjne wymogi środowiskowe dotyczące mniejszej emisji  dwutlenku siarki, tlenków azotu, pyłu, chlorowodoru, rtęci i fluorowodoru już od 2021 roku.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, komunikat, md

Zobacz więcej na temat: Tauron Polska Energia energetyka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tauron testuje drony do kontroli sieci energetycznych

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2018 14:00
Spółka Tauron Dystrybucja testuje różne rodzaje dronów pod kątem sprawdzania działania sieci energetycznych - w zadaniach inspekcyjnych, m.in. dzięki transmisji obrazu w czasie rzeczywistym. Firma sprawdza też rozwiązania w tym zakresie przygotowane przez start-upy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fitch Ratings utrzymała długoterminowy rating TAURONA

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 07:10
Agencja ratingowa zwraca uwagę na przyszłe wpływy z rynku mocy, znaczący udział regulowanego segmentu Dystrybucja w wyniku EBITDA Grupy oraz ograniczenie nakładów inwestycyjnych po zakończeniu budowy bloku 910 MW w Jaworznie.
rozwiń zwiń