X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wniosek roboczy o połączenie Orlenu z Lotosem trafił do KE

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 09:02
Proces połączenia Orlenu z Lotosem traktuje biznesowo, ale i ambicjonalnie; uważam, że opłaci się obu firmom, a przez to i państwu; jestem zdeterminowany, by ten projekt sfinalizować - mówi prezes PKN Orlen Daniel Obajtek w wywiadzie dla poniedziałkowego "Dziennika Gazety Prawnej". 
Orlen sprowadzi ropę z Arabii Saudyjskiej.
Orlen sprowadzi ropę z Arabii Saudyjskiej.Foto: shutterstock

- Właśnie złożyliśmy wniosek roboczy do Komisji Europejskiej, wszystko dzieje się zgodnie z harmonogramem. Mieliśmy bardzo konstruktywne spotkanie z panią komisarz, wszystko jest na dobrej drodze - podkreślił Obajtek.

- Formalne postępowanie Komisji Europejskiej w sprawie koncentracji rozpocznie się po złożeniu przez PKN Orlen ostatecznego wniosku, zgodnie z założeniami harmonogramu - liczymy na uzyskanie zgody komisji do połowy 2019 roku - dodał.

Prezes PKN Orlen przyznał, że "łączenie Orlenu z Lotosem nie wszystkim odpowiada, bo powstanie duży gracz w tej części Europy i to jest działanie wbrew różnym interesom".

- Wiem, że się narażam, wprowadzając zmiany w grupie, optymalizując koszty. Doskonale zdaję sobie sprawę, że dywersyfikacja dostaw ropy tez dla niektórych jest niewygodna. Ale szczerze mówiąc, już uodporniłem się na wszelkie intrygi - zaznaczył Obajtek.

Prezes PKN Orlen broni też decyzji o sponsorowaniu jednego z zespołów Formuły 1 - Team Williams. - To świetny deal, który wszystkim się opłaci. Przede wszystkim Orlenowi, akcjonariuszom, klientom, ale też Robertowi Kubicy - mówi. 

PAP, kw 

Czytaj także

Eksperci o fuzji Orlenu z Lotosem. "Paliwa zdrożeją" vs. "połączenie korzystnie wpłynie na ceny paliw"

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2018 16:53
Część ekspertów różni się w opiniach na temat przyszłego przejęcia przez Orlen Lotosu. Wskazują na zalety, jak i na zagrożenia dla rynku płynące z tej fuzji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Połączenie Orlenu z Lotosem uodporni Polskę na wahania rynków zewnętrznych

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2018 14:00
Jedna z największych transakcji w Polsce, czyli połączenie Orlenu z Lotosem może mieć wymierne korzyści dla klientów. Przede wszystkim rynek paliwowy będzie odporny na wahania cen a tym samym prawdopodobnie na stacjach benzynowych zapłacimy mniej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fuzja Orlen-Lotos nastąpi najpóźniej w III kwartale 2019 r.?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2018 21:50
Krystalizuje się kalendarium połączenia dwóch krajowych gigantów naftowych - Orlernu z Lotosem. Jak mówi prof. Maciej Mataczyński, partner kancelarii SMM Legal, doradca zarządu Orlenu, jest nadzieja, że decyzja regulatora w tej sprawie pojawi się w marcu 2019 r., a przejęcie 66 proc. udziałów firmy z Gdańska przez koncern z Płocka nastąpi w III kwartale tego roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PKN Orlen przesłał do KE dokumentację w sprawie koncentracji z Lotosem

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2018 21:00
W ramach prowadzonego procesu prenotyfikacji PKN Orlen przesłał we wtorek do Komisji Europejskiej komplet analiz dotyczących koncentracji z Grupą Lotos - poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Połączenie spółki Orlen z grupą Lotos

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2018 10:15
Trwa proces wyceny koncernu Lotos. Działania prowadzone przez Orlen zmierzają do przejęcia trójmiejskiej firmy. W lutym kierownictwo Orlenu oraz Ministerstwa Energii podpisali list intencyjny w tej sprawie. O planach fuzji mówili w Polskim Radiu 24 dr Artur Bartoszewicz, (Szkoła Główna Handlowa), Tomasz Kaczor (Instytut Prevision), Roman Przasnyski (Gerda Broker).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes Orlenu: do połączenia Orlenu i Lotosu dojdzie w przyszłym roku

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2018 16:00
W przyszłym roku ma dojść do połączenia Orlenu i Lotosu - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl prezes Polskiego Koncernu Naftowego Daniel Obajtek. Prezes Orlenu czeka również na decyzję organów regulacyjnych odpowiedzialnych za konkurencje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przejęcie Lotosu przez PKN Orlen coraz bliższe

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 16:49
PKN Orlen podejmuje kolejne działania służące przejęciu Lotosu. Jak poinformował prezes największego polskiego koncernu paliwowego,  Daniel Obajtek, formalne złożenie wniosku do Komisji Europejskiej w sprawie przejęcia Lotosu powinno nastąpić do końca roku, a może wcześniej.
rozwiń zwiń