X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Ważne zmiany dla rolników transportujących świnie. Resort rolnictwa podał szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 15:50
Rolnik, który będzie chciał przemieszczać świnie poza strefy ASF, będzie musiał do 1 listopada br. posiadać plan bezpieczeństwa biologicznego - informuje resort rolnictwa.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Wikimedia Commons, Miokołaj Grycuk

Resort tłumaczy, że plan bezpieczeństwa biologicznego to jedno z wymagań zawartych w rozporządzeniu wykonawczym KE z 7 kwietnia br. ustanawiającego szczególne środki zwalczania afrykańskiego pomoru świń zwanego dalej RWK 2021/605.

Bedzie on niezbędny przy przemieszczaniu świń z gospodarstw zlokalizowanych na obszarach objętych ograniczeniami I, II i III. - Należy pamiętać, że brak spełniania tego wymogu po 31 października 2021r., będzie stanowił poważną przeszkodę dla możliwości wywozu świń poza te obszary - podkreślono w komunikacie.

świnie 1.jpg
"Choroba dotknęła głównie nieduże stada". Nowe ogniska ASF

Ministerstwo poinformowało, że aby pomóc rolnikom w spełnieniu tego wymagania Inspekcja Weterynaryjna przygotowała wzory dokumentów.

Można je znaleźć na stronie: https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/afrykanski-pomor-swin i dostępne są trzy rodzaje wzorów dokumentów: dla gospodarstw utrzymujących świnie w liczbie 300 sztuk; powyżej 300 sztuk oraz wytyczne dotyczące praktycznego wdrażania zasad spełniania wymagań bioasekuracji w gospodarstwach utrzymujących świnie.

- Wzory tych dokumentów mają charakter poglądowy, co oznacza, że inne wcześniejsze plany sporządzone przez producentów świń, a odpowiadające wymaganiom RWK 2021/605 zatwierdzone przez Powiatowego Lekarza Weterynarii będą respektowane przez organy Inspekcji Weterynaryjnej. Sporządzone wzory dokumentów są kierowane przede wszystkim do rolników, którzy zwracają się do terenowych organów Inspekcji Weterynaryjnej o pomoc i wskazówki w tym zakresie - wyjaśniono.

Ministerstwo dodało, że plany bezpieczeństwa biologicznego powinny zostać opracowane oraz zatwierdzone przez właściwego powiatowego lekarza weterynarii przed 31 października br. 

PR24, akg

Czytaj także

Wsparcie dla gospodarstw rolnych poszkodowanych przez ASF. W ramach propozycji m.in. nieoprocentowane pożyczki

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 06:33
- Na odbudowę gospodarstw po ASF będą nieoprocentowane pożyczki od 50 tys. zł do 1,5 mln zł - zapowiedział Główny Lekarz Weterynarii Mirosław Welz podczas posiedzenia sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Choroba dotknęła głównie nieduże stada". Nowe ogniska ASF

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2021 14:40
O kolejnych dziewięciu ogniskach afrykańskiego pomoru świń (ASF) w naszym kraju poinformował Główny Lekarz Weterynarii. Chorobę wykryto w gospodarstwach rolnych na terenie pięciu województw - najwięcej ognisk na Podkarpaciu.
rozwiń zwiń