X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Są pieniądze na inwestycje obejmujące przetwarzanie produktów rolnych. Można otrzymać nawet 15 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 12:16
31 października rozpocznie się nabór wniosków, kierowany do zakładów przetwórczych, w ramach wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój - poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Wnioski będą przyjmowane do 29 listopada 2021 r.

O środki mogą się starać mikro-, małe oraz średnie firmy

Jak przekazała w poniedziałkowej informacji prasowej ARiMR, rozpoczynający się wkrótce nabór wniosków w ramach "Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój" kierowany jest do: mikro-, małych i średnich oraz dużych przedsiębiorstw prowadzących działalność w zakresie wytwarzania pasz na bazie surowców niemodyfikowanych genetycznie (bez GMO) oraz przedsiębiorców z sektora mikro-, małych i średnich firm prowadzących działalność w zakresie przetwarzania i sprzedaży hurtowej ziół (nowowprowadzany sektor).

Można otrzymać refundację do 50 procent kosztów

"Pomoc przyznawana jest w formie refundacji do 50 proc. kosztów kwalifikowanych poniesionych na realizację danej inwestycji" - wyjaśniono. Zaliczają się do nich m.in. wydatki na budowę lub modernizację budynków wykorzystywanych do prowadzenia działalności.


rolnik 1200.jpg
Wsparcie na inwestycje w ochronę gospodarstwa. ARiMR zaczyna nabór wniosków

Jak dodano, wsparcie można otrzymać też na zakup (wraz z instalacją) maszyn lub urządzeń do przetwarzania produktów rolnych, magazynowania ich czy przygotowania do przetwarzania. W takim przypadku dofinansowane mogą być także koszty leasingu zakończonego przeniesieniem prawa własności - wskazała ARiMR.

Wsparcie od 10 do 15 mln zł

Wyjaśniono, że wysokość pomocy, jaką można otrzymać, zależy od rodzaju podmiotu ubiegającego się o dofinasowanie. W przypadku przedsiębiorstw zajmujących się przetwarzaniem i wprowadzaniem do obrotu produktów rolnych maksymalne wsparcie wynosi 10 mln zł. Natomiast gdy o dofinansowanie ubiega się przedsiębiorstwo, które na podstawie odpowiednich przepisów jest związkiem grup producentów rolnych lub zrzeszeniem organizacji producentów, limit wynosi 15 mln zł.

Dokumenty należy składać w oddziałach regionalnych ARiMR od 31 października do 29 listopada

"Na złożenie dokumentów przedsiębiorcy będą mieli czas od 31 października do 29 listopada 2021 r. O kolejności przysługiwania pomocy decydować będzie suma uzyskanych punktów" - czytamy.

Wnioski o przyznanie wsparcia będą przyjmowały oddziały regionalne ARiMR właściwe ze względu na miejsce realizacji operacji - przekazano. Dokumenty można będzie składać osobiście, rejestrowaną przesyłką pocztową lub na elektroniczną skrzynkę podawczą ARiMR.

PAP, jk

Czytaj także

Akcja kredytowa dla rolników. Zobacz, na jakie cele można pozyskać pieniądze

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 16:40
Od 8 lutego banki współpracujące z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa otrzymają limity oraz środki na dopłaty do kredytów preferencyjnych, które pozwolą na uruchomienie akcji kredytowej dla rolników - poinformowała ARiMR.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Modernizacja gospodarstw rolnych: zobacz ile i na jakich zasadach można otrzymać dofinansowanie

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2021 11:23
W drugiej połowie tego miesiąca rolnicy będą mogli składać wnioski do Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa o wsparcie modernizacji gospodarstw rolnych.
rozwiń zwiń