X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Choroba dotknęła głównie nieduże stada". Nowe ogniska ASF

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2021 14:40
O kolejnych dziewięciu ogniskach afrykańskiego pomoru świń (ASF) w naszym kraju poinformował Główny Lekarz Weterynarii. Chorobę wykryto w gospodarstwach rolnych na terenie pięciu województw - najwięcej ognisk na Podkarpaciu.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock

Najwięcej ognisk wykryto w województwie podkarpackim - 5. Wirus pojawił się także w woj.: wielkopolskim, warmińsko-mazurskim, lubuskim oraz lubelskim.

Choroba dotknęła tym razem głównie nieduże stada, z wyjątkiem jednego, które liczyło 1823 tuczniki. Gospodarstwo to znajduje się w miejscowości Smoryń, w gminie Frampol, powiat biłgorajski, województwo lubelskie, na obszarze objętym ograniczeniami.

asf świnie 1200.jpg
Wsparcie dla gospodarstw rolnych poszkodowanych przez ASF. W ramach propozycji m.in. nieoprocentowane pożyczki

W tym roku w Polsce wykryto już 55 ognisk ASF, w których znajdowało się ponad 32 tys. sztuk świń.

ASF występuje w Polsce od 2014 r. W ubiegłym roku wykryto 104 ogniska tej choroby. Na wirusa nie ma szczepionek, a jedyną formą zwalczania choroby jest likwidacja stada.

PR24, akg

Czytaj także

20 mln zł na walkę z ASF. Umowa funduszu ochrony środowiska ze związkiem łowieckim

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2020 12:00
Prawie 20 mln zł otrzyma Polski Związek Łowiecki otrzyma z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na zakup m.in. 400 chłodni do przechowywania tusz dzików pochodzących ze stref występowania ogniska wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wsparcie dla gospodarstw rolnych poszkodowanych przez ASF. W ramach propozycji m.in. nieoprocentowane pożyczki

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 06:33
- Na odbudowę gospodarstw po ASF będą nieoprocentowane pożyczki od 50 tys. zł do 1,5 mln zł - zapowiedział Główny Lekarz Weterynarii Mirosław Welz podczas posiedzenia sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rolnicy ubiegający się o odszkodowanie z powodu ASF i klęsk żywiołowych, sami określają ile lat będzie brane pod uwagę przy ich wyliczaniu

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2021 07:07
Rolnicy mogą się ubiegać o odszkodowanie z tytułu szkód spowodowanych przez ASF i np. suszę, jeżeli ich straty sięgają 30 procent zmniejszenia produkcji lub pogłowia trzody chlewnej - tłumaczyła w audycji "Po pierwsze ekonomia" w Programie 1 Polskiego Radia Halina Szymańska, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 
rozwiń zwiń