X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Dopłaty bezpośrednie dla 1,3 mln rolników. Wnioski złożyło już 300 tysięcy uprawnionych

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 13:21
Wnioski o dopłaty bezpośrednie złożyło do 20 kwietnia ok. 300 tys. rolników - podała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock.com/DedovStock

Dokumenty można składać do 17 maja, w tym roku tylko w formie elektronicznej, za pomocą aplikacji eWniosekPlus - dodała.


uprawa rolnik rolnictwo koszta 1200.jpg
Na co rolnik może dostać pieniądze? W tym roku kontynuacja wsparcia i programów pomocowych

W tym roku dopłaty bezpośrednie bez papierowych wniosków

Oznacza to, że nie są przesyłane do rolników papierowe wnioski spersonalizowane. Nie ma także możliwości składania oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku ubiegłego - podkreśliła Agencja. Rolnicy, którzy nie posiadają komputera lub obawiają się, że sami nie poradzą sobie z procedurą, mogą liczyć na pomoc pracowników ARiMR.

Wnioski elektroniczne można tez złożyć w placówkach Agencji

W placówkach Agencji udostępnione zostały również stanowiska komputerowe, przy których można wypełnić wniosek, a eksperci służą wsparciem w kwestiach technicznych. Ze względu na ograniczenia wprowadzone w związku z COVID-19, ARiMR zaleca, aby rolnicy, którzy chcą odwiedzić biura powiatowe, umówili się telefonicznie na konkretny termin. To pozwoli uniknąć kolejek i zadbać o bezpieczeństwo beneficjentów i pracowników ARiMR.

Termin składania wniosków do 17 maja

W tym roku wnioski o dopłaty rolnicy mogą składać do 17 maja (ze względu na to, że 15 maja przypada w sobotę). Możliwe jest również złożenie wniosku po tym terminie, nie później niż do 11 czerwca 2021 r. Wiąże się to jednak z sankcjami w postaci obniżenia kwoty płatności o 1 proc. za każdy dzień roboczy zwłoki.Zgłoszenia zmian we wnioskach bez żadnych konsekwencji można składać do 31 maja 2021 r.

Z dopłat skorzysta 1,3 mln rolników

ARiMR spodziewa się, że w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, o unijne dopłaty będzie wnioskować ok. 1,3 mln rolników.

Wszelkie wątpliwości związane z wypełnianiem wniosków można konsultować, dzwoniąc pod bezpłatny numer infolinii: 800 38 00 84 (w dni robocze w godz. 7.00 – 19.00 oraz w sobotę 10.00 – 16.00). PAP, jk

Czytaj także

Premie dla młodych rolników i pomoc w restrukturyzacji gospodarstwa. Wkrótce ruszy nabór wniosków

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 14:09
Od 31 marca br. o bezzwrotną premię w wysokości 150 tys. zł będą mogli ubiegać się młodzi rolnicy. Tego samego dnia rusza nabór wniosków o przyznanie 60 tys. zł bezzwrotnej pomocy na restrukturyzację małych gospodarstw - poinformowała ARiMR. Oba nabory potrwają do 29 maja 2021 r. i są finansowane z budżetu PROW 2014-2020.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trwa kampania rolniczych dopłat. W tym roku wnioski tylko przez internet

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 17:41
Resort rolnictwa przypomina, że w 2021 r. wnioski o dopłaty bezpośrednie i obszarowe z PROW za 2021 r. można składać do 17 maja. Od tego roku wnioskować o dopłaty można tylko przez eWniosekPlus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rusza przyjmowanie wniosków o wsparcie dla grup i organizacji producentów rolnych. Można otrzymać 100 tysięcy euro

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 11:45
Od dziś, 15 kwietnia, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła przyjmowanie wniosków o wsparcie w ramach działania "tworzenie grup producentów i organizacji producentów". Maksymalnie grupa może uzyskać wsparcie do 100 tys. euro rocznie - poinformowała ARiMR.
rozwiń zwiń