X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Akcja kredytowa dla rolników. Zobacz, na jakie cele można pozyskać pieniądze

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 16:40
Od 8 lutego banki współpracujące z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa otrzymają limity oraz środki na dopłaty do kredytów preferencyjnych, które pozwolą na uruchomienie akcji kredytowej dla rolników - poinformowała ARiMR.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Limity te będą udostępnione na internetowej platformie aplikacyjnej ARiMR.

Dopłaty do kredytów na: wznowienie produkcji po klęskach, na spłatę zadłużenia, na zakup użytków rolnych

Rolnicy będą mogli ubiegać się o kredyty na wznowienie produkcji po klęskach żywiołowych (z linii K01, K02, DK01, DK02). Przewidziano limit akcji kredytowej w wysokości 250 mln zł, a na dopłaty do oprocentowania kredytów przewidziano 5 mln zł.


Na dopłaty do kredytów z częściową spłatą kapitału na zakup użytków rolnych przez młodych rolników (z linii MRcsk) Agencja przeznaczy 8 mln zł.


zboże 1.jpg
MRiRW: nowe stawki dopłat do materiału siewnegoARiMR dodała, że limit akcji kredytowej przeznaczony na kredyty na sfinansowanie spłaty zadłużenia powstałego w związku z prowadzeniem działalności rolniczej (z linii KR) wynosi 50 mln zł, a środki na dopłaty do oprocentowania tych kredytów wyniosą 0,7 mln zł.

Kredytów udzielają banki spółdzielcze oraz współpracujące z nimi instytucje finansowe

O kredyty rolnicy mogą się ubiegać w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. i SGB-Banku S.A., a także w zrzeszonych i współpracujących z nimi Bankach Spółdzielczych oraz w bankach: BNP Paribas Bank Polska S.A., Santander Bank Polska S.A., Krakowskim Banku Spółdzielczym, Banku Spółdzielczym w Brodnicy.


rolnictwo free 1200.jpg
Ten rok obfitował w granty i programy pomocowe dla rolników. Niektóre nadal są dostępne

Kredytów na sfinansowanie spłaty zadłużenia powstałego w związku z prowadzeniem działalności rolniczej (z linii KR) udzielają: Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. i SGB-Bank S.A., a także zrzeszone i współpracujące z nimi Banki Spółdzielcze.

Szczegółowe warunki i zasady udzielania kredytów są dostępne w zakładce „Pomoc krajowa” na stronie internetowej ARiMR - www.arimr.gov.pl/

PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ten rok obfitował w granty i programy pomocowe dla rolników. Niektóre nadal są dostępne

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 16:16
W kończącym się roku było wiele naborów wniosków do programów, z których rolnicy mogli otrzymać wsparcie na różne inwestycje rozwojowe czy inne formy pomocy. Rolnicy mogli także skorzystać z wypłat z tzw. pomocy covidowej. Niektóre z programów już się zakończyły, ale wiele będzie kontynuowanych w kolejnym roku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomoc covidowa dla rolników. ARiMR: wypłaty jeszcze w tym roku

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 17:30
Rolnicy, którzy wystąpili o tzw. pomoc covidową a także "chryzantemową", otrzymają pieniądze do końca tego roku – zapewniła prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Halina Szymańska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wsparcie dla rozwoju usług rolniczych. Więcej czasu na złożenie wniosku o dofinansowanie

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 08:40
Do 15 lutego 2021 r. wydłużony został termin naboru wniosków o pomoc na rozwój usług rolniczych – poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Maksymalna kwota dofinansowania jakie można uzyskać to 500 tys. zł na jednego beneficjenta.
rozwiń zwiń