X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rolnictwo wysokiej jakości. ARiMR uruchamia nabór w nowym programie

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 11:40
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła kolejny nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania "Wsparcie na przystępowanie do systemów jakości". Pomoc finansowana jest z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: pixabay
Posłuchaj
02:40 PR1_AAC 2020_11_10-06-33-26.mp3 Rolnictwo wysokiej jakości. ARiMR uruchamia nabór w nowym programie (Tomasz Matusiak/PR1)

Z pomocy mogą skorzystać rolnicy​, którzy przystąpili do systemów jakości w latach 2018-2020 - mówi Wioletta Krzemińska z Departamentu Rynków Rolnych ARiMR.

Nabór kierowany jest do producentów żywności, którzy wytwarzają swoje produkty w oparciu o unijne i krajowe systemy jakości. Pełna lista systemów jakości jest opublikowana na stronie internetowej KOWR.

Jak będzie wyglądało wsparcie?

Pomoc jest przyznawana w formie refundacji poniesionych kosztów do określonej wysokości.

Do kosztów kwalifikowalnych zaliczamy: koszty kontroli uzyskania certyfikatu (w tym koszty badań i analiz), koszty zakupu specjalistycznych publikacji, zakupu pułapek feromonowych oraz koszty składki na rzecz grupy producentów.

Refundacji podlegają koszty poniesione w okresie, za który składany jest wniosek. Łączna wysokość środków przyznanych beneficjentowi w danym okresie pomocy nie może przekroczyć wartości 2 tys. euro.

Posłuchaj
00:41 ARiMR skrót 1211.mp3 Rolnictwo wysokiej jakości. ARiMR uruchamia nabór w nowym programie (skrót audycji/PR1)


Złożone przez rolników wnioski zostaną poddane ocenie punktowej. O kolejności przyznania pomocy decyduje suma uzyskanych punktów z tytułu: powierzchni posiadanego gospodarstwa, liczby gatunków posiadanych zwierząt, członkostwa w grupie producentów działającej w ramach systemów jakości oraz posiadanie dobrowolnego ubezpieczenia produkcji rolnej.

Pomoc przyznawana jest na okres pięciu, czterech, bądź trzech lat - jest to uzależnione od roku, w którym rolnik przystąpił do systemu jakości.

rolnictwo 1200.jpg
Nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych wsparcia. ARiMR podsumowuje program restrukturyzacji gospodarstw

Gdzie składać wnioski?

Wnioski w ramach programu należy składać w siedzibach oddziałów terenowych Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Do wniosku należy dołączyć  dokumenty potwierdzające poniesione koszty oraz kopię certyfikatu lub świadectwa jakości ważnego co najmniej 14 dni w okresie pomocy, za który składany jest wniosek.

Nabór wniosków w ramach działania "Wsparcie na przystępowanie do systemów jakości" potrwa do 3 grudnia.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Materiał opracowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach pomocy technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Tomasz Matusiak, md

Zobacz więcej na temat: rolnictwo ARiMR POLSKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nawet 250 tys. zł na nowy biznes na wsi. Zobacz, na co można otrzymać dotację

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 17:40
Od dziś do końca listopada rolnicy mogą ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o premię na rozpoczęcie działalności pozarolniczej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rolnictwa: w nowelizacji ustawy znajdą się wszystkie podstawowe zapisy z "Piątki dla zwierząt"

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 09:41
Posłowie Prawa i Sprawiedliwości przygotowują nowy projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Minister rolnictwa Grzegorz Puda mówi, że w nowej ustawie znajdą się wszystkie podstawowe zapisy z tak zwanej "Piątki dla zwierząt".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik Finansowy chce zmian w ubezpieczeniach rolniczych

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 09:54
Rzecznik Finansowy chce zmian w ubezpieczeniach rolniczych. Jego zdaniem ochronę ubezpieczeniową rolników należy urealnić - dotyczy to w szczególności obowiązkowych ubezpieczeń upraw.
rozwiń zwiń