X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Unia przychylnie patrzy na nowe technologie w rolnictwie. Są fundusze na innowacje

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2020 12:55
Rozpoczęły się prace nad polskim inteligentnym robotem polowym przeznaczonym do uprawy kukurydzy. Projekt uzyskał ponad 12 mln zł unijnego dofinansowania z Programu Inteligentny Rozwój.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Fotokostic/Shutterstock.com

– Rolnictwo precyzyjne jest branżą przyszłości, szczególnie jeśli chodzi o Polskę. Innowacje w rolnictwie, w tym te związane z automatyzacją maszyn i procesów, to priorytetowy obszar wspierany przez Fundusze Europejskie, które przyspieszają w ten sposób jakościową zmianę na wsi. Warto z tych możliwości korzystać nie tylko z myślą o gromadzeniu know-how niezbędnego do produkcji kolejnych maszyn, ale także dla wzmacniania marki, jaką jest polska zdrowa żywność – mówi Anna Gembicka, pełnomocnik rządu do spraw lokalnych inicjatyw społecznych, wiceminister funduszy i polityki regionalnej odpowiedzialna za POIR.

Mniejsze zużycie nawozów

Precyzja działania robota polowego umożliwi znaczne zmniejszenie zużycia nawozów i środków ochrony roślin. Będzie siał, pielił, monitorował stan uprawy i prowadził selektywne opryski. A wszystko to zgodnie z nowoczesną wiedzą agrotechniczną i ekologią.

Maszyna zostanie wyposażona w złożony system sensorów, układ przetwarzający pozyskiwane dane oraz precyzyjny system sterowania realizacją procesów agrotechnicznych. Jej główną zaletą jest precyzja działania, umożliwiająca znaczne zmniejszenie zużycia nawozów i środków ochrony roślin.


shutterstock_internet1200.jpg
Cyfryzacja w rolniczych rozliczeniach jest nieunikniona. Komunikacja elektroniczna staje się standardem

Optymalizacja produkcji rolnej

Prowadzenie upraw zgodnie z celami Rolnictwa 4.0, polegającego na zastosowaniu rozwiązań cyfrowych w codziennej praktyce, pozwala na obniżenie kosztów działalności gospodarstwa rolnego i podniesienie jego dochodowości. Przyczynia się też do wzrostu efektywności dzięki przyspieszeniu prac rolnych, w tym zbiorów. Ogranicza problem braku rąk do pracy. Prowadzi do optymalizacji zużycia surowców i środków produkcji rolnej.

Prace nad urządzeniem potrwają do 2023 r. Beneficjentem projektu jest konsorcjum UNIA Sp. z o.o., Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych oraz Instytut Lotnictwa.

PolskieRadio24.pl/mfipr.gov.pl/DoS

Zobacz więcej na temat: GOSPODARKA rolnictwo innowacje
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koniec z zaniżaniem odszkodowań. Rzecznik Finansowy chce zmian w ubezpieczeniach dla rolników

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 19:33
- Urealnienie ochrony ubezpieczeniowej i uszczelnienie przepisów w celu wykluczenia rażących zaniżeń odszkodowań lub nieuzasadnionych odmów ich wypłaty - takie zmiany w zasadach ubezpieczeń dla rolników proponuje Rzecznik Finansowy - poinformowało biuro rzecznika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zasady ubezpieczeń rolniczych muszą się zmienić. Interwencja Rzecznika Finansowego

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 07:33
Rażące zaniżenia odszkodowań lub nieuzasadnione odmowy ich wypłaty były powodem przygotowania nowych regulacji dotyczących ubezpieczeń rolniczych. Rzecznik Finansowy – po konsultacjach z resortem rolnictwa – przygotował propozycje zmian. Ich celem jest urealnienie ochrony ubezpieczeniowej, tak aby wypłacone odszkodowania były dla rolników realnym i faktycznym wsparciem.
rozwiń zwiń