X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Rekordowe plony to sukces polskiej nauki. Problemem są jednak niedobory wody

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2020 09:00
Tegoroczne, nie tylko dobre, ale rekordowe plony, pokazują potencjał polskiej nauki — ocenił wiceminister rolnictwa Ryszard Kamiński. Wiceszef resortu uczestniczył w dożynkowym spotkaniu "Rolników Pomorza i Kujaw" w Dworku Prezydenta RP w Ciechocinku.  
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock, Aleksandar Malivuk

– Powinniśmy się przygotować na suszę i niedobory wody w glebie. Szczególnie w tym roku, gdy ten problem jest mniejszy, potwierdza się mądrość przysłowia mówiącego o tym, że w czasie pokoju trzeba szykować się na wojnę – powiedział wiceminister Ryszard Kamiński.


rolnictwo 1200.jpg
Odszkodowanie z powodu suszy i ASF. Wiemy, na jaką pomoc mogą liczyć rolnicy

Wiceszef resortu rolnictwa podkreślił przy tym, że kwestia radzenia sobie z niedoborem wody będzie zajmowała rolników, czy tego chcą, czy nie.

– To nasza rzeczywistość. Być może w tym roku złapaliśmy oddech, ale na chwilę – dodał Kamiński.

Wiceszef resortu ocenił też, że tegoroczne, nie tylko dobre, ale rekordowe plony, pokazują potencjał polskiej nauki, instytutów, które wyhodowały odmiany, które dają 9, a nawet 10 ton z hektara.


biogazownia 1200.jpg
W największych polskich gospodarstwach rolnych powstaną biogazownie. Podpisano list intencyjny

– Nie chcę na ten temat kontynuować w tym miejscu wielkich przemówień, ale zapraszam rolników do merytorycznej rozmowy w tej sprawie. Są już sposoby, żeby radzić sobie z niedoborem wody m.in. przez zwiększenie pojemności wodnej gleby. Są także odmiany bardziej odporne na suszę. Nasz klimat jeszcze nie jest taki jak w Hiszpanii i Grecji, ale warto przeliczyć ekonomicznie, czy w niektórych miejscach nie warto założyć deszczowni – podkreślił wiceminister Kamiński.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wielu organizacji rolniczych, a także przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej. W mszy świętej poprzedzającej uroczystość w Dworku Prezydenta RP w Ciechocinku wziął udział minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

 

PolskieRadio24.pl/PAP/DoS

 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister rolnictwa zachęca do wykorzystywania dotacji w celu retencjonowania wody

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 02:44
Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, na wielu obszarach Polski mamy do czynienia z suszą hydrologiczną i rolniczą. Jan Krzysztof Ardanowski podkreśla, że Ministerstwo Rolnictwa realizuje program wsparcia rolników indywidualnych, którzy mogliby w swoich gospodarstwach stworzyć możliwości retencji wody.
rozwiń zwiń

Czytaj także

UOKiK sprawdzi ceny produktów rolnych. Jan Krzysztof Ardanowski: nie ma powodów do podwyżek

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 14:15
- Nie ma powodów do znacznego wzrostu cen produktów rolnych - uważa minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Wystąpił więc do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o przeanalizowanie cen.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Susza, brak wody? Sprawdź, jak uzyskać dopłaty do małej retencji

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 14:40
Susza i brak wody to narastający problem nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Mają im przeciwdziałać rządowe programy służące nie tylko oszczędzaniu wody, ale także jej magazynowaniu i przechowywaniu. Poszczególne resorty i agendy rządowe oferują na te cele setki milionów złotych. Przedstawiamy, gdzie i jak uzyskać wsparcie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstaje Narodowy Holding Spożywczy. Szansę na konsolidację ma niemal 50 firm

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2020 12:00
Narodowy Holding Spożywczy ma powstać dzięki konsolidacji firm działających na rynku rolno-spożywczym. Wiodącą rolę ma w nim odgrywać Krajowa Spółka Cukrowa. Na razie pod uwagę brane jest 48 spółek, w których udział ma Skarb Państwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zielony Ład wyznaczy kierunek działań w rolnictwie. Jan Krzysztof Ardanowski o realizacji strategii UE

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2020 08:31
- Realizacja unijnych strategii dotyczących Zielonego Ładu wyznaczy kierunek działań, ale nie mogą one być nadmiernym obciążeniem dla rolnictwa - mówił Jan Krzysztof Ardanowski podczas konferencji unijnych ministrów rolnictwa. Zakładają one bardzo ambitne cele ilościowe w zakresie redukcji stosowania pestycydów, antybiotyków, nawozów oraz zwiększenia udziału rolnictwa ekologicznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejny krok w walce z suszą. Jest projekt ustawy dotyczącej małej retencji

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2020 11:20
Uproszczenie oraz przyspieszenie prac przygotowawczych związanych z retencją, mających na celu ograniczenie skutków suszy w Polsce, znalazły się w założeniach projektu ustawy, który trafił do konsultacji publicznych.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dodatkowe wsparcie dla rolników. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2020 09:33
Rolnicy poszkodowani kryzysem wywołanym pandemią COVID-19 mogą liczyć na dodatkowe wsparcie z Europejskiego Funduszu Rolnego. Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich.
rozwiń zwiń