X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Ważny termin dla młodych rolników. ARiMR przypomina o wnioskach w sprawie premii

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2020 15:40
Do 17 sierpnia Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski od młodych rolników o przyznanie im premii. Dotacja w wysokości 150 tys. zł ma pomóc osobom, które nie ukończyły 40 lat, w rozwijaniu swoich gospodarstw rolnych.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock, HQuality

Nabór wniosków rozpoczął się 3 czerwca 2020 r. i został przedłużony o dwa tygodnie. To już 6. nabór wniosków w ramach działania PROW "Premie dla młodych rolników". Wsparcie jest zachętą dla młodego pokolenia do rozwijania rolniczego biznesu.

rolnik rolnicy traktor 1200.jpg
Grupom producentów rolnych będzie łatwiej. Szykuje się zmiana przepisów

Z takiego wsparcia mogą skorzystać osoby do 40. roku życia, posiadające wykształcenie rolnicze. Ponadto, muszą one posiadać gospodarstwo rolne o powierzchni co najmniej 1 ha, a prowadzenie działalności rolniczej rozpoczęły nie wcześniej niż 24 miesiące przed dniem złożenia wniosku.

Kolejny warunek to utworzenie gospodarstwa o wielkości ekonomicznej mieszczącej się w przedziale od 13 tys. euro do 150 tys. euro. Do otrzymania pieniędzy potrzeby jest biznesplan dotyczący rozwoju gospodarstwa.

rolnictwo 1.jpg
BGK rozszerza wsparcie dla rolników. Nowe warunki gwarancji spłaty kredytów

Premia musi w całości zostać przeznaczona na prowadzenie gospodarstwa lub przygotowanie do sprzedaży wytwarzanych w nim produktów rolnych.

Minimum 70 proc. premii należy przeznaczyć na inwestycje w środki trwałe. Środki będą wypłacane w dwóch ratach: - 120 tys. zł – na wniosek o płatność, po spełnieniu przez młodego rolnika określonych warunków, i 30 tys. zł – po realizacji biznesplanu.

Wnioski przyjmują oddziały regionalne ARiMR. Można je składać drogą elektroniczną, osobiście lub przesłać pocztą.

PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Branża rolno-spożywcza. Minister rolnictwa apeluje o przestrzeganie wymogów sanitarnych

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2020 11:53
Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zaapelował o przestrzeganie wytycznych GIS ws. epidemii w zakładach przetwórczych i gospodarstwach rolnych zatrudniających pracowników z zagranicy. Dodał, że kontrole gospodarstw rolnych ujawniają poważne niedociągnięcia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grupom producentów rolnych będzie łatwiej. Szykuje się zmiana przepisów

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 14:25
Przepisy dotyczące tworzenia i funkcjonowania grup producentów rolnych powinny być doprecyzowane – uważa resort rolnictwa i przygotowuje projekt ustawy. Chodzi w nim m.in. o zmniejszenie obowiązkowego poziomu wielkości produkcji, jaka musi zostać sprzedana do grupy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

BGK rozszerza wsparcie dla rolników. Nowe warunki gwarancji spłaty kredytów

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 14:17
Bank Gospodarstwa Krajowego poinformował o objęciu gwarancjami i zabezpieczeniami niektórych kredytów dla rolników. Według banku, to rozszerzenie wsparcia dla rolników i przetwórców rolno-spożywczych w ramach walki z efektami pandemii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na wsi trwają żniwa. Marlena Maląg apeluje o zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2020 09:14
Nie dopuszczajmy do tego, by dzieci znajdowały się w pobliżu np. maszyn rolniczych. Ciekawość i żywiołowość może skończyć się prawdziwym dramatem - apeluje do rodziców minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przyszłości wsi w UE w naszych rękach. Wyraź swoją opinię i wypełnij ankietę

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2020 09:17
Do 9 września aktywna będzie ankieta dotycząca przyszłości obszarów wiejskich w Unii Europejskiej. To pierwszy etap konsultacji, które zakończy przyjęcie odpowiedniego dokumentu w tej sprawie przez Komisję Europejską.
rozwiń zwiń