X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Od 1 lipca jakość i pochodzenie żywności w sklepach skontroluje jedna instytucja

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 19:21
Od dziś kontrole żywności w sklepach prowadzi Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, która przejmuje niektóre zadania Inspekcji Handlowej. Skontroluje ona jakość żywności u producentów, u hurtowników oraz w sieci handlowej i w gastronomii.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: IAR/Łukasz Kowalski

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski powiedział, że powierzenie kontroli nad jakością żywności jednej instytucji ma na celu efektywniejsze eliminowanie z rynku nieuczciwych praktyk.

Jedna instytucja skontroluje żywność w całym łańcuchu dostaw

Ponadto nowe przepisy wzmacniają funkcje kontrolne dotyczące jakości żywności.

Posłuchaj
00:21 inspekcja1.mp3 Od dziś kontrole żywności w sklepach przeprowadza Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. Przejmuje ona niektóre zadania Inspekcji Handlowej./IAR/

Jak mówił, Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych będzie kontrolowała jakość żywności zarówno u producentów, na rynkach hurtowych i w hurtowniach, jak również w sprzedaży - w sklepach, na bazarach, w restauracjach i w cateringu.

zakupy sklep jedzenie żywność ceny 1200.jpg
Coraz bliżej utworzenia holdingu spożywczego. Poznaliśmy szczegóły konsolidacji

- W jednej instytucji zamykamy kontrolę całego łańcucha od pola do stołu - zaznaczył.
Minister Ardanowski.

Posłuchaj
00:28 inspekcja 2.mp3 Wczoraj UOKiK poinformował, że co dziesiąta partia warzyw i owoców w sklepach miała błędną informację o kraju pochodzenia lub nie miała jej wcale.

Dodał, że instytucji przekazano laboratoria podlegające Urzędowi Ochrony Konkurencji i Konsumentów, by "szybciej dokonywać analiz niezbędnych w procesie kontroli". Wyjaśnił, że instytucja ma eliminować nieuczciwość z rynku.

- Wyeliminować tych producentów, pośredników, którzy fałszują polską żywność - podkreślił.

Inspekcja skontroluje jakość i pochodzenie artykułów spożywczych

Szef resortu tłumaczył, że chodzi o tego typu sytuacje, jak wprowadzanie produktów niespełniających wskazanych na etykietach wymagań czy przepakowywanie produktów importowanych w polskie opakowania.

- My nie mamy się czego wstydzić, mamy znakomite produkty - wskazywał.

Wczoraj UOKiK poinformował, że co dziesiąta partia warzyw i owoców w sklepach miała błędną informację o kraju pochodzenia lub nie miała jej wcale. Kontrole przeprowadzono w blisko 400 sklepach.

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny zapowiedział, że wyniki kontroli będą analizowane pod kątem naruszania zbiorowych interesów konsumentów. Dodał, że jeśli będą podstawy do postawienia zarzutów, będzie wszczynał postępowania przeciwko tym przedsiębiorstwom, które wprowadzają konsumentów w błąd.

IAR, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

UOKiK sprawdzi ceny produktów rolnych. Jan Krzysztof Ardanowski: nie ma powodów do podwyżek

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 14:15
- Nie ma powodów do znacznego wzrostu cen produktów rolnych - uważa minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Wystąpił więc do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o przeanalizowanie cen.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Krzysztof Ardanowski: rolnictwo priorytetem rządu, zapewnia bezpieczeństwo żywnościowe

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 14:56
Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, podsumowując dwa lata kierowania resortem, powiedział, że znaczenie rolnictwa dla polskiej gospodarki jest ogromne. Polska wieś zapewnia bezpieczeństwo żywnościowe, bo - jak mówił - co by to było, gdyby w okresie pandemii zabrakło żywności.
rozwiń zwiń