X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Pomoc suszowa: ostatni dzwonek na złożenie wniosku

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 13:05
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 3 października przyjmuje od rolników wnioski o pomoc do hektara. Chodzi o straty, jakie w obecnym roku wywołała m.in. susza. Nabór wniosków miał trwać do końca października, ale termin został przedłużony do dziś, czyli do 29 listopada 2019.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: PAP/Jean-Luc Flémal

Według informacji ARiMR, od 3 do 31 października do jej biur powiatowych trafiło prawie 250 tys. wniosków o pomoc. Od początku realizowania pomocy suszowej do hektara w tym roku, agencja przekazała na konta rolników blisko 498 mln zł.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Susza w Polsce. Minister rolnictwa wystąpił o kolejne środki dla poszkodowanych

Pomoc suszowa zależy od szkód i obsady zwierząt.

  • 1 tys. zł do 1 ha - zostanie przyznane do tych upraw, gdzie szkody wyniosły co najmniej 70%, w tym również do wieloletnich użytków zielonych, jeżeli w gospodarstwie jest wysoka obsada zwierząt z gatunku bydło, owce, kozy lub konie na 1 ha tych użytków.
  • 500 zł do 1 ha - pomoc do upraw, w których szkody wyniosły co najmniej 30% i mniej niż 70% oraz do wieloletnich użytków zielonych, gdzie szkody wyniosły co najmniej 30% i mniej niż 70 proc., jeżeli w gospodarstwie jest wysoka obsada zwierząt z gatunku bydło, owce, kozy lub konie na 1 ha tych użytków.
  • 500 zł na 1 ha - także w przypadku szkód w wieloletnich użytkach zielonych w wysokości 70%, jeżeli w gospodarstwie jest niska obsada zwierząt z gatunku bydło, owce, kozy lub konie na 1 ha tych użytków.
  • 250 zł na 1 ha - w przypadku szkód w wieloletnich użytkach zielonych w wysokości co najmniej 30 proc. i mniej niż 70%, przy jednoczenie niskiej obsadzie zwierząt z gatunku bydło, owce, kozy lub konie na 1 ha tych użytków.

Jeżeli rolnik nie miał w dniu wystąpienia szkody ubezpieczonych co najmniej 50 proc. powierzchni upraw w gospodarstwie to pomoc jest pomniejszana o 50 proc., z wyłączeniem wieloletnich użytków zielonych.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Jan Krzysztof Ardanowski: ważna pomoc, ale i zabezpieczenie przed suszą. W 2020 r. ruszy wielki program retencji

Całkowita wysokość pomocy nie może przekroczyć 80 proc., lub w przypadku gospodarstw na obszarach ONW 90 proc. kwoty obniżenia dochodu z produkcji rolnej.

MRiRW, PR24, akg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Min. rolnictwa: susza mniejsza niż przed rokiem, ale "to się wszystko może zmienić".

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2019 15:30
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski powiedział, że tegoroczna susza nie jest tak dotkliwa jak w roku ubiegłym. Nad oceną tegorocznej suszy pracuje w Polsce 800 komisji w 370 gminach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rolnictwa zapowiada pomoc dla poszkodowanych przez suszę

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 07:37
Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski powiedział w radiowej Jedynce, że po oszacowaniu strat rolnicy otrzymają pomoc. Zdaniem ministra, susza nie jest tak dramatyczna, jak w zeszłym roku, kiedy wystąpiła w całym kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Krzysztof Ardanowski: ważna pomoc, ale i zabezpieczenie przed suszą. W 2020 r. ruszy wielki program retencji

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 14:36
- Pomagać w związku z klęską suszy trzeba, ale niezwykle ważne jest zabezpieczenie przed suszą. Dlatego w przyszłym roku ruszy wielki program retencji. Chodzi o inwestycje, które pozwolą na zatrzymanie wody w glebie - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Susza w Polsce. Minister rolnictwa wystąpił o kolejne środki dla poszkodowanych

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 17:31
Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi, poinformował, że wystąpił do ministra finansów o uruchomienie kolejnych środków na pomoc dla rolników w związku z suszą. Do wtorku na ich konta trafiło 450 milionów złotych.
rozwiń zwiń