X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Dopłaty bezpośrednie. Pierwsze pieniądze trafiają do rolników

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 09:32
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała, że rozpoczęła wypłatę zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich, a także zaliczek obszarowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. O dopłaty bezpośrednie ubiega się około milion 317 tysięcy rolników.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock, Africa Studio

 W tym roku zaliczki będą wyższe niż w poprzednich latach i w przypadku dopłat bezpośrednich wyniosą 70 proc. należnej kwoty, a w przypadku płatności obszarowych w ramach PROW - do 85 proc.

Warunkiem wypłaty zaliczek płatności obszarowych (płatności ONW, płatność rolno-środowiskowo-klimatyczna, płatność ekologiczna oraz premia pielęgnacyjna i premia zalesieniowa) jest zakończenie kontroli administracyjnej. Przy zaliczkach dopłat bezpośrednich wymagane jest jeszcze zakończenie kontroli na miejscu.

Pieniądze popłyną na konta rolników

Jak mówił we wtorek podczas posiedzenia sejmowej komisji rolnictwa wiceminister Rafał Romanowski, w pierwszych dwóch dniach wypłat na konta rolników trafi 600 mln zł.

Wypłaty potrwają do końca listopada, a od 2 grudnia do końca czerwca 2020 r. ARiMR będzie przekazywała rolnikom pozostała kwotę należności.

Pula środków przeznaczonych w 2019 r. na dopłaty bezpośrednie wynosi ok. 15,2 mld zł. Na płatności obszarowe z PROW jest ok. 2,86 mld zł i o te pieniądze wnioskuje ok. 975 tys. rolników.

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ostatnie dni na złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie. Lepiej zdążyć na czas

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 13:38
W piątek, 31 maja mija termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie przez rolników - przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zobacz, jak zdobyć pieniądze na restrukturyzację małego gospodarstwa

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 13:10
Już tylko kilka dni zostało rolnikom na złożenie wniosków na restrukturyzację małych gospodarstw. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje dokumenty do 29 czerwca.
rozwiń zwiń