X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rusza nabór wniosków o pomoc suszową. 500 milionów złotych na wsparcie dla rolników

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 08:22
Od dziś Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o publiczną pomoc po wystąpieniu suszy rolniczej. Decyzją rządu, w pierwszej transzy na wsparcie przeznaczonych będzie pół miliarda złotych. Niedoborami wody objęte były w tym sezonie niemal 4 miliony hektarów upraw.
Audio
  • Jan Krzysztof Ardanowski: wysokość pomocy dla poszczególnych gospodarstw będzie uzależniona od poniesionych strat w uprawach (IAR)
  • Jan Krzysztof Ardanowski: poza skalą zniszczeń w uprawach, na wysokość pomocy wpływ będzie miało również wymagane ubezpieczenie części upraw (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/ Tanja Esser

Jak wyjaśnia minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, wysokość pomocy dla poszczególnych gospodarstw będzie uzależniona od poniesionych strat w uprawach. Ich skalę szacują komisje terenowe a na koniec swoich prac przygotowują raporty.

- Straty w wysokości 70 procent i więcej będziemy amortyzować kwotą 1000 złotych do hektara. W przypadku strat w przedziale 30-69 procent będzie to 500 złotych do hektara. Inaczej sprawa ma się w przypadku prowadzenia hodowli na trwałych użytkach zielonych. Tutaj proponowane stawki to 500 i 250 złotych. Wysokość uzależniona jest od posiadanych zwierząt na jednostkę przeliczeniową - wyliczał szef resortu rolnictwa.

Poza skalą zniszczeń w uprawach, na wysokość pomocy wpływ będzie miało również wymagane ubezpieczenie części upraw - dodał minister:

- Pełna pomoc publiczna w wymienionych stawkach dotyczy rolników, którzy ubezpieczyli co najmniej połowę użytków w swoich gospodarstwach od dowolnego ryzyka pogodowego. Mowa nie tylko o suszy, też o gradobiciach, przymrozkach, podtopieniach i ulewnych deszczach - dodał minister Jan Krzysztof Ardanowski.

Wnioski o pomoc suszową można składać w najbliższych oddziałach terenowych ARiMR. Nabór dokumentów potrwa do końca miesiąca.
Według dotychczas wysłanych do resortu rolnictwa raportów z komisji terenowych, suszę rolniczą stwierdzono w 215 tysiącach gospodarstw. Szacunki nie są ostateczne.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Zobacz więcej na temat: rolnictwo susza
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

ARiMR: nabór wniosków o pomoc suszową rusza od 3 października

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 17:13
Od 3 października Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczyna nabór wniosków o pomoc dla gospodarstw rolnych poszkodowanych w tym roku w wyniku suszy, huraganu, gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub powodzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pieniądze za straty w rolnictwie. Wnioski można składać od 3 października

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 20:22
Rolnicy, którzy już mają oszacowane straty spowodowane niekorzystnymi zjawiskami pogodowymi m.in. suszą, gradem, deszczami, czy huraganem, od 3 października mogą składać wnioski o pomoc w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - powiedział minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.
rozwiń zwiń